FLASHPOINT zawieszony z uwagi na koronawirusa. Mecze zostaną przeniesione z LAN-a do Internetu
Biznes
CS:GO
Newsy
POLSKI ESPORT

FLASHPOINT zawieszony z uwagi na koronawirusa. Mecze zostaną przeniesione z LAN-a do Internetu

17.03.2020, 09:26:00

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 mecze inauguracyjnego sezonu FLASHPOINT zostały zawieszone. Po wznowieniu zawodów spotkania zostaną rozegrane w sieci. Ostatni bastion LAN-owych zmagań Counter-Strike: Global Offensive przeniesiony został tym samym do Internetu.

Tymczasowo odraczamy kolejne mecze, aby przenieść się z gry w naszym studiu w Los Angeles do systemu internetowego. Drużyny rozegrają kolejne spotkania z bezpiecznych domów – ogłosili organizatorzy. FLASHPOINT idzie więc śladem konkurencyjnej ESL Pro League, a także szeregu innych rozgrywek esportowych z najwyższego szczebla pokroju League o Legends European Championship.

Uczestnicy ligi pozostaną w swoich siedzibach, z których kontynuować będą walkę o mistrzowski tytuł oraz nagrody z puli miliona dolarów. – Dokładamy wszelkich starań, aby siedziby każdego zespołu utrzymywały nasze standardy w zakresie uczciwości – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Nie wiemy jednak, kiedy wznowione zostaną spotkania. Harmonogram poznamy po tym, gdy organizatorzy otrzymają sygnał gotowości od wszystkich formacji.  

Decyzja przedstawicieli FLASHPOINT jest zgodna z zaleceniami amerykańskiego Centrum Kontroli Chorób, które zakazało zgromadzeń ponad pięćdziesięciu osób na następne osiem tygodni.

Eric Garcetti, burmistrz Los Angeles wprowadził zresztą stan wyjątkowy, podnosząc status miejski do najbardziej krytycznego. Na terenie miasta zamknięto więc teatry, kina, kluby nocne, siłownie, restauracje, puby i inne miejsca rozrywki.

W zmaganiach spod szyldu FLASHPOINT bierze udział dwanaście zespołów, a w tym Team Envy Michala „MICHA” Müllera oraz c0ntact Gaming wspierany przez Karola „rallena” Rodowicza. O ile drużyna rallena ograła w debiutanckim meczu Copenhagen Flames, o tyle spółka MICHA uznała wyższość Gen. G Esports. Na kolejne sprawdziany Polaków przebywających w USA przyjdzie nam chwilę poczekać.

Fot. Games Clash Masters / Michał Konkol

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze