Finał rozstrzygnięty zawczasu? Czas wyłonić mistrza Worlds 2021!

Finał rozstrzygnięty zawczasu? Czas wyłonić mistrza Worlds 2021!

06.11.2021, 10:55:40

Na ten dzień społeczność zebrana wokół League of Legends czeka cały rok. Już dziś poznamy mistrzów Worlds 2021, którzy przez dwanaście miesięcy dzierżyć będą miano najlepszej formacji globu. Korea czy Chiny? DWG KIA a może EDward Gaming?

Eksperci, komentatorzy, miłośnicy LCK, a nawet niedzielni widzowie pojedynek ten najchętniej rozstrzygnęliby jeszcze przed jego rozpoczęciem. I to z litości. Graczom EDward Gaming nie daje się bowiem najmniejszych szans w starciu z tytanami spod szyldu DWG KIA. 

Przedmeczowa diagnoza jest prosta: choć EDG uratowało honor Chin, docierając do wielkiego finału, DWG KIA rozszarpie rywali na strzępy. Z jednej strony nad pojedynkiem unosi się więc atmosfera niesamowitości. To przecież najważniejszy dzień w kalendarzu League of Legends. Zwieńczenie prawdziwego święta. Z drugiej – przewiduje się, że pojedynek będzie ekspresowy i bez większej historii.

DWG KIA stoi przed szansą obrony mistrzowskiego tytułu, a zarazem możliwością rozpoczęcia dynastii nowego dominatora. Niewiele wskazuje na to, że ktokolwiek mógłby im w tym przeszkodzić. EDward Gaming chciałoby przywrócić Chiny na worldsowy szczyt, ale dotychczasowe mecze i męczarnie z poprzednimi przeciwnikami nie są najlepszymi argumentami w dyskusji o ich potencjalnym triumfie.

Historycznie sekcja z Chin nigdy nie pokonała formacji koreańskiej w finale Worldsów. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że tendencja ta zostanie dziś podtrzymana. Mówimy jednak o Worldsach. A na Worldsach może zdarzyć się wszystko.

13:00 – DWG KIA vs. EDward Gaming – BO5

Wielki finał Worlds 2021 rozpocznie się o godzinie 13:00. Transmisję wraz z polskim komentarzem możecie obejrzeć na oficjalnych kanałach Polsat Games, między innymi w tym miejscu

Fot. LoL Esports

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze