CS:GO
Newsy

Fifflaren zrzeka się obowiązków trenera Dignitas

26.09.2020, 13:16:55

Zmian w strukturze Dignitas ciąg dalszy. Tym razem z aktywnego wspierania składu zrezygnował trener. Robin „Fifflaren” Johansson zrzekł się funkcji szkoleniowca, zostając w organizacji wiceprezesem ds. esportu. Jego dotychczasowe obowiązki przejął Halvor „vENdetta⁠” Gulestøl.

Roszady w sztabie szkoleniowym są bezpośrednim następstwem zeszłotygodniowych ogłoszeń. Z odwieszeniem myszki na kołek przez Christophera „GeT_RiGhTa” Alesunda i Richarda „⁠Xizta⁠” Landströma zakończył się bowiem projekt pt. „powrót legendarnego składu NiP w Dignitas”. Ustąpienie Fifflarena ogołociło skład z kolejnego nazwiska będącego łącznikiem między kultową kadrą i dzisiejszą formacją.

Johansson nie opuszcza jednak organizacji, obejmując w niej rolę wiceprezesa ds. esportu. Głównym powodem motywującym Szweda do zmiany funkcji stał się nadmiar obowiązków. Trzydziestodwulatek nie był w stanie połączyć zajęć menadżerskich z powinnościami trenera. Na nowym stanowisku całkowicie odda się więc zarządzaniu.

Pozycję głównego szkoleniowca po Fifflarenie przejął vENdetta. Norweg częścią projektu jest od lutego bieżącego roku, gdy wzbogacił drużynę analitycznymi umiejętnościami. Wcześniej zajmował się głównie komentowaniem międzynarodowych rozgrywek. Karierę gracza zakończył w 2013 roku.

Naprawdę nie mogę doczekać się nowych wyzwania, choć przede mną wiele nauki. Czuję, mimo to, że dzięki Fifflarenowi i obserwowaniu go podczas drużynowych treningów podniosłem swoje szkoleniowe kompetencjezapewnia Gulestøl.

Skład Dignitas:

  • Patrik „⁠f0rest⁠” Lindberg
  • Adam „⁠friberg⁠” Friberg
  • Håkon „⁠hallzerk⁠” Fjærli
  • Halvor „vENdetta⁠” Gulestøl (trener)
  • Richard „⁠Xizt⁠” Landström (rezerwa)
  • Christopher „⁠GeT_RiGhT” Alesund (rezerwa)

Równocześnie rolę lidera zespołu przejął Adam „friberg” Friberg. Wcześniej prowadzeniem zajmował się Xizt, ale jego styl nie sprawdził się w nowej erze CS:GO. Utytułowany NiP z 2015 roku opierał swój sukces na luźnej, nieskrępowanej wieloma taktykami grze. Dziś osiągnięcie sukcesu bez rozbudowanej struktury taktycznej wydaje się niemal niemożliwe. Mający doświadczenie w byciu IGL-em friberg ma zmienić podejście formacji. Szwed dowodził wcześniej m.in. w OpTic Gaming i Heroic.

Głównym zadaniem Dignitas jest teraz zakontraktowanie dwóch zawodników, którzy razem z zespołem powalczą o sukcesy podczas drugiego sezonu FLASHPOINT. Aktualnie nie znamy następców GeT_RiGhTa i Xizta. vENdetta zdradził jednak, że pewne rozmowy transferowe już trwają.

Fot. DreamHack / Sebastian Ekman
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze