Fenomen Vejrganga – czegoś takiego nie zobaczymy już nigdy

15.02.2021, 15:56:41

Ponad pół tysiąca meczów bez porażki. Mnóstwo rozwścieczonych rywali, miliony widzów na transmisjach, ale z tym wszystkim koniec. Anders Vejrgang nie jest już nie pokonany. Duńczyk zakończył przedwczoraj swoją zwycięską passę na bilansie 536-1.

Przez wiele tygodni trzymaliśmy rękę na pulsie i po zakończeniu każdej Ligi Weekendowej FIFA 21 informowaliśmy was o aktualnym bilansie Vejrganga w tych mistrzostwach. Tylko tak naprawdę nie było o czym gadać, bo ten dzieciak wygrywał absolutnie wszystko. Kończyły nam się epitety określające jego wielkość i pomysły na nagłówki, które mogłyby oddać jego dokonania. Stety lub niestety – tych kłopotów mieć już nie będziemy.

Duńczyk w tę sobotę pewnie kroczył po kolejny bezbłędny bilans, jak zawsze. “Kolejny tydzień w biurze” – cisnęło się na usta. Sęk w tym, że tylko do pewnego momentu. A dokładnie do jednego z ostatnich pojedynków młodego reprezentanta RB Leipzig w tej Lidze Weekendowej FIFA 21.

W nim Vejrgang od samego początku miał problemy z kontrowaniem stylu gry rywala. Efekt? Jednobramkowy deficyt do przerwy, jednak był to dopiero początek całej katastrofy. Przeciwnik po zmianie stron był bowiem w stanie podwyższyć rezultat starcia na 2:0 i nawet szybka odpowiedź Andersa na nic się nie zdała. Można powiedzieć, że gol na 3:1 ustawił mecz. Piętnastoletni geniusz musiał odsłonić się w końcówce spotkania, a brak skuteczności odbił mu się czkawką. Pojedynek zakończył się rezultatem 5:1, a zwycięska passa Vejrganga przeszła do historii. W której pozostanie już na zawsze.

Kto pokonał młodego Duńczyka? Gość z bilansem 15-2. Dacie wiarę? Dziwi fakt, że włodarze RB Leipzig nie zdecydowali się na ulepszenie składu Andersa o najlepsze formy ikon. Dziś jednak można tylko zastanawiać się – “co by było, gdyby”.

O serii Vejrganga będziemy jednak pamiętać już zawsze. Który rekord będzie trudniejszy do pobicia – 9.58 Bolta z Berlina, 43.03 van Niekerka z Rio, a może skok na 8.95 Powella? Odpowiadamy – 536 zwycięstw z rzędu piętnastoletniego Andersa.

Fot. RB Leipzig

Tagi:
Anders Vejrgang FIFA 21 Liga Weekendowa
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze