FC Barcelona pozyskuje zespół Rocket League

05.04.2019, 09:10:00

FC Barcelona, która jak dotąd posiadała dywizję Pro Evolution Soccer, postanowiła postawić kolejny krok w świecie sportów elektronicznych. Teraz hiszpański klub zdecydował się na zakontraktowanie reprezentantów Rocket League.

Pierwsze kroki w esporcie Barcelona postawiła w marcu ubiegłego roku, kiedy to dowiedzieliśmy się, że jej nowo zakontraktowani reprezentanci będą brali udział w Pro Evolution Soccer League. – Barça zwraca uwagę na to, co dzieje się w globalnym i technologicznym świecie, i mając na uwadze istotny wzrost esportu, otwiera drogę do bycia liderem w tej dziedzinie – mówił wówczas Manel Arroyo, Vice President of Marketing and Communication w hiszpańskim klubie.

Teraz, po ponad roku, FC Barcelona postawiła na reprezentantów Rocket League, którzy będą brali udział w europejskich rozgrywkach Rocket League Championship Series. O sile formacji będą stanowić gracze, którzy dotychczas występowali pod nazwą Savage!, czyli Dan „Bluey” Bluett, David „Deevo” Morrow, Yanis „Alpha54” Champenois oraz Adrián „ByMateos” Mateos. 

– Bycie częścią FC Barcelony to największe wyróżnienie, jakie może otrzymać każdy sportowiec, więc jestem głęboko zaszczycony, że mogę dowodzić tym zespołem – napisał w oświadczeniu Robert „Roken” Kendall, czyli trener drużyny. – Fakt, że FC Barcelona wkracza w świat Rocket League, jest sukcesem zarówno dla klubu, jak i dla całej społeczności. 

Rozgrywki Rocket League Championship Series wystartują już 7 kwietnia i potrwają do 12 maja. Na liście uczestników widnieją m.in. reprezentanci PSG Esports, Renault Vitality, Dignitas oraz mousesports. 

Skład sekcji Rocket League FC Barcelony wygląda następująco:

  • Dan „Bluey” Bluett
  • David „Deevo” Morrow
  • Yanis „Alpha54” Champenois
  • Adrián „ByMateos” Mateos
  • Robert „Roken” Kendall

Fot. FC Barcelona

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze