FaZe na krawędzi. Pierwszy turniej bez olofmeistera katastrofą?

FaZe na krawędzi. Pierwszy turniej bez olofmeistera katastrofą?

20.02.2021, 10:58:57

Jeszcze dziś FaZe Clan może zakończyć swoją przygodę z IEM Katowice. Inauguracja pierwszego turnieju bez Olofa “olofmeistera” Kajbjera nie ułożyła się dla międzynarodowej sklejki za dobrze, jednak duńska myśl techniczna Finna “karrigana” Andersena ma na ten skład pomysł. Pytanie tylko, czy efekty zobaczymy już dzisiaj.

Ciężary FaZe

Pokazać się z nową drużyną gorzej, niż kiedy ta grała z gościem, który od miesięcy rozważa esportową emeryturę? Nie byłby to najbardziej udany powrót karrigana do FaZe, jednak wszyscy dobrze wiemy, jak dobrze w ten skład potrafi wkomponować się duński prowadzący.

Mimo wszystko pierwszy turniej wypadałoby zakończyć ze zwycięstwem, chociaż jednym. Dziś FaZe właśnie o taki cel zawalczy z ostatnim polskim przedstawicielem na IEM Katowice 2021 – Mateuszem “mantuu” Wilczewskim i jego OG. Absolutnie interkontynentalna bitwa wybije wam cudowną pogodę za oknem z głowy i zatrzyma przy monitorze. 

Natus Vincere ma patent na Katowice

Pokazali to w ubiegłym roku i zapewne zrobią to też tym razem. Co prawda z klasycznego turnieju pozostała tylko nazwa, jednak zabobony to zabobony i jeśli w nie wierzyć, to na całego. Rosyjska ekipa z ukraińską domieszką rozpoczęła turniej od pewnego zwycięstwa nad Virtus.pro. Dziś po drugiej stronie serwera stawi się FURIA, która… lubi zaskakiwać niekonwencjonalnymi rozwiązaniami. Snajperka s1mple’a czy bizon arTa? Kto wygra taki duel na długiej na Duscie2?

Gambit kazachsko-polsko-rosyjski

Nie, to nie nowe otwarcie szachowe w stylu Ojca Mateusza. To ukłon w stronę reprezentantów Gambit, którzy bez względu na skład mają chyba we krwi dobre występy podczas polskich turniejów. Bo chyba wszyscy pamiętamy 2017 rok i PGL Major Kraków, prawda? Z tamtej piątki ostał się tylko Hobbit, jednak to wystarcza, aby nawiązywać do tamtych rezultatów. 

Wczoraj przed rosyjsko-kazachską ekipą upadła chwiejna forteca mousesports. Dziś zadanie będzie nieco trudniejsze, wszak po drugiej stronie serwera stawi się Heroic, jednak w młodości siła. Murem za Gambit.

Wczorajsze wyniki IEM Katowice 2021:

 • FURIA 2:0 NiP (16:12 Overpass, 16:4 Nuke)
 • Natus Vincere 2:0 Virtus.pro (16:11 Dust2, 16:9 Train)
 • Astralis 2:0 Evil Geniuses (16:9 Train, 16:7 Dust2)
 • Gambit 2:0 mousesports (16:11 Dust2, 16:10 Vertigo)
 • G2 Esports 2:0 BIG (16:10 Inferno, 16:12 Mirage)
 • Spirit 2:0 Heroic (16:12 Inferno, 16:14 Nuke)

Harmonogram IEM Katowice 2021 na dziś:

 • 12:00 – FaZe vs OG
 • 12:00 – NiP vs Virtus.pro
 • 15:30 – Liquid vs Vitality
 • 15:30 – Gambit vs Heroic
 • 19:00 – Evil Geniuses vs G2
 • 19:00 – Natus Vincere vs FURIA

Wybrane pojedynki IEM Katowice wraz z polskim komentarzem obejrzycie na oficjalnych kanałach ESL Polska, między innymi w tym miejscu.

Fot. DreamHack / Adela Sznajder

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze