FaZe Clan inwestuje w skład Rocket League

20.03.2021, 15:25:46

FaZe Clan wjechał na scenę Rocket League, kontraktując jednych z najlepszych graczy w Ameryce Północnej. W szeregi organizacji wciągnięta została kadra legitymująca się dotychczas nazwą The Peeps.

Ogłoszenie nastąpiło po kontrolowanym “przerwaniu” transmisji z Verizon 5G Ultra Cup Rocket League Competition. Jest zresztą reakcją na głośną akcję w mediach społecznościowych, której wizytówką stał się hashtag #PickUpThePeeps.  Kibice kadry za jej pośrednictwem nagłaśniali potrzeby zawodników, szukając im reprezentatywnej organizacji.

The Peeps jest projektem rozpoczętym w 2018 roku i zrzeszał byłych reprezentantów Pittsburgh Knights. Uwielbiany przez społeczność tercet stracił wsparcie klubu w 2020 roku i od tego czasu występował na własną rękę. Zespół zajmuje obecnie piąte miejsce w północnoamerykańskim rankingu Rocket League Championships Series po zajęciu czwartego miejsca w North American RLCS X Winter Major.

Skład FaZe Clanu:

  • Jirair „Gyro” Papazian
  • Austin „Ayyjayy” Aebi
  • Braxton „Allushin” Lagarec

Rozmawialiśmy z FaZe blisko trzy tygodnie, żeby werszcie sfinalizować transfer. To co się wydarzyło jest po prostu szalone – powiedział Gyro z ogromnym uśmiechem na twarzy w wywiadzie tuż po ogłoszeniu. – Na zawsze jestem Peepem. Jeśli kiedykolwiek znów nie będę sponsorowany, to będzie moja ulubiona marka. Stworzyłem ją – dodał.

Wejściu na scenę Rocket League towarzyszyła premiera limitowanych edycji bluz z kaptutrem, oddającej hołd The Peeps. Te będą dostępne na stronie sklepu do niedzieli 21 marca. Inwestycja prawdopodobnie nie byłaby możliwa, gdyby nie jeden ze sponsorów klubu – Nissan.

Skład Rocket League jest – obok m.in. Counter-Strike: Global Offensive czy Call of Duty – dziesiątą dywizją FaZe Clanu.

Fot. FaZe Clan

Tagi:
FaZe Clan Rocket League
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze