Faza grupowa EMP na finiszu. Kto zagra o mistrzostwo kraju, a kto spadnie z ligi?

28.04.2021, 13:32:44

Tylko jedna kolejka dzieli nas od zamknięcia fazy grupowej ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2021. Przyznamy szczerze, że widok tabeli momentami zrzuca nas z krzesła, a przecież zostało niewiele czasu na naprawę błędów. Kto zagra w fazie pucharowej EMP a kto wypadnie z tego zaszczytnego grona?

Pucharowe pewniaczki

Już teraz z dużym spokojem możemy powiedzieć, że w fazie pucharowej ESL Mistrzostw Polski zagrają Anonymo Esports oraz HONORIS. Te dwie ekipy dominują ligową tabelę i zdobyli już znaczną zaliczkę nad ligowym peletonem. I choć tych pierwszych na takiej pozycji się spodziewaliśmy, w końcu to istny rodzimy gwiazdozbiór, tak obecność tych drugich wywołuje u nas uśmiech na twarzy. 2021 rok, NEO i TaZ zdobywają mistrzostwo Polski – wyobrażacie sobie to? A to przecież nieodległy scenariusz.

Solidny środek tabeli

Tak naprawdę nie możemy powiedzieć, że Izako Boars czy x-kom AGO radzą sobie gorzej od wcześniej wspomnianych składów. Obie ekipy mają bowiem jedno zaległe spotkanie i to nie byle jakie, bowiem kwestię cennych punktów rozstrzygną między sobą. Podwójne zwycięstwo którejkolwiek ze stron pozwoli jej wskoczyć do wcześniej wspomnianego, wąskiego grona najlepszych.

Wśród Dzików czy Jastrzębi znajdziemy także ligowych debiutantów z Teamu ESCA Gaming. Ci co prawda mają za sobą więcej spotkań od reszty stawki, jednak i tak można ich już nazwać czarnym koniem tej edycji EMP. Popularne Koguty udziobały wielu faworytów i już nic nie odbierze im udziału w fazie pucharowej zawodów.

Niemiłe zaskoczenie

W tym miejscu wypada napomnieć przede wszystkim jedną formację. Illuminar Gaming walkę w krajowych mistrzostwach rozpoczęło znakomicie, jednak dobra passa błyskawicznie przerodziła się w pasmo niefortunnych porażek. I w taki oto sposób dziś podopieczni Jędrzeja “bogdana” Rokity mają za sobą szesnaście potyczek, a na koncie zaledwie czternaście punktów z niemal pięćdziesięciu możliwych do zdobycia.

Ucieczka ze strefy spadkowej jest scenariuszem niemal nierealnym, a pomóc w niej mogą wyłącznie kiepskie wyniki Pompa Teamu. 

No i ten Tarczyński Protein Team… ale o ich występach najwięcej powie wam układ ligowego zestawienia.

Obecnie tabela EMP wygląda następująco:

 

Miejsce Drużyna Mecze Punkty
1. Anonymo Esports 14 29
2. HONORIS 14 28
3. Team ESCA Gaming 16 23
4. Izako Boars 12 23
5. x-kom AGO 12 22
6. MAD DOG’S PACT 14 22
7. Wisła All in! Games Kraków 14 20
8. Pompa Team 14 17
9. Illuminar Gaming 16 14
10. Tarczyński Protein Team 14 4

Fot. GG League/Maciej Kołek /  Bartek Wolinski/Red Bull

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze