Faker na drodze po chwałę. T1 i HLE w pierwszym ćwierćfinale Worlds 2021

Faker na drodze po chwałę. T1 i HLE w pierwszym ćwierćfinale Worlds 2021

22.10.2021, 09:09:14

Mistrzostwa Świata w League of Legends wchodzą w decydującą fazę rozgrywek. Bratobójczy pojedynek Koreańczyków z T1 i ⁠Hanwha Life Esports zainauguruje etap pucharowy Worlds 2021.

Na linii startu pierwszego ćwierćfinału zameldują się reprezentanci Korei. Zaszczyt rozpoczęcia play-offów przypadł graczom T1 oraz ⁠Hanwha Life Esports. Lee „Faker” Sang-hyeok i jego kompania bez większych problemów zdominowali Grupę B, wygrywając pięć z sześciu meczów. ⁠Hanwha Life Esports w Koszyku C napotkało się co prawda na większy opór, ale ich awans do fazy pucharowej trzeba nazwać przekonującym.

Faworytem dzisiejszego starcia jest bez wątpienia T1 z legendą świata League of Legends, która powróciła na Worldsy po roku nieobecności. Głód triumfu i możliwość zapisania się na kartach historii esportu po raz kolejny bez wątpienia napędzi ruchy nie tylko Fakera, ale również całego T1. Jeong „Chovy” Ji-hoon i spółka przed Mistrzostwami Świata odrobili jednak lekcję. W bojach koreańsko-koreańskich wszystko jest zresztą możliwe.

Przedstawiciele LCK zdominowali play-offy Worlds 2021. Wszystkie zespoły z Korei Południowej, które zameldowały się w Reykjavíku, zabezpieczyły następnie miejsce w fazie pucharowej. Dzięki temu region obrońców mistrzowskiego tytułu może pochwalić się aż czterema formacjami nadal walczącymi o trofeum. Dla porównania – Chiny z grup wypuściły dwie ekipy, a Europa i Ameryka Północna tylko po jednej.

W sobotę do akcji wkroczą gracze Royal Never Give Up i EDward Gaming, aby powalczyć o miano najlepszej ekipy z Chin. Dzień później oczy świata zwrócą się w stronę ostatnich Europejczyków na placu boju. Przed MAD Lions piekielnie trudne wyzwanie. Lwy staną bowiem do walki z obrońcami mistrzowskiego tytułu – DWG KIA. Ćwierćfinałowe konfrontacje zwieńczy z kolei potyczka Cloud9 i Gen.G Esports.

Mecz T1 i Hanwha Life Esports rozpocznie się o godzinie 14:00. Polskojęzyczna transmisja z rozgrywek dostępna będzie na kanałach Polsat Games. W komentatorskim studu zobaczymy nie tylko Michała “Avahira” Kudlińskiego, ale również gości specjalnych. Mowa o Pawle “delordzie” Szabli i Jakubie “Jactrollu” Skurzyńskim.

Fot. Riot Games

Tagi:
Hanwha Life Esports T1 Worlds 2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze