Ex6TenZ rozpoczyna rehabilitację i ustępuje ze składu NiP. ec1s nowym prowadzącym formacji

14.07.2021, 01:51:42

Kevin „Ex6TenZ” Droolans został wczorajszego popołudnia oficjalnie przesunięty na ławkę rezerwowych Ninjas in Pyjamas. Doświadczony Belg, który do tej pory sprawował funkcję kapitana zespołu, rozpocznie rehabilitację mającą pomóc mu uporać się z problemami zdrowotnymi trapiącymi jego rękę, a jego miejsce w składzie przejmie były reprezentant Teamu Liquid – Adam „ec1s” Eccles.

O ile większość spodziewała się tego typu ogłoszenia już od dłuższego czasu, o tyle dopiero wczoraj oficjalnie potwierdzono, że Kevin „Ex6TenZ” Droolans odpocznie od rywalizacji na scenie VALORANTA. Już w trakcie poprzedniego cyklu kwalifikacyjnego na VCT Masters na Islandii doświadczony Belg zmagał się z bólami ręki, a przerwa między rozgrywkami nie pozwoliła mu na pełny powrót do zdrowia.

W trakcie poprzedniego cyklu kwalifikacyjnego jako ewentualne zastępstwo na ewentualne występy w NiP oczekiwał Mikołaj „Mickebwoy” Chojnacki, który finalnie nie zaliczył żadnego występu pod banderą szwedzkiej organizacji. Ostatecznie Polak trafił do Rix.GG, wraz z którym awansował do zamkniętych kwalifikacji ostatniego VCT Challengers.

Tym razem Ninjas in Pyjamas postawiło jednak na definitywny transfer i sprowadzenie nowego prowadzącego. Miejsce Ex6TenZa w składzie zajmie Adam „ec1s” Eccles, który w maju 2021 roku rozstał się z Teamem Liquid. Wszystko wskazuje na to, że pomimo absencji na serwerze Belg będzie pomagał drużynie wspólnie z trenerem – Emilem „eMILem” Sandgrenem.

Jeśli tylko będę mógł pomóc drużynie podczas mojej przerwy od gry, zrobię to z największą przyjemnością i determinacją. Czuję, że pomogłem chłopakom wzbić się na wyższy poziom, gdy dołączyłem do NiP, jednak równocześnie postawiłem ich ostatnio w trudnej sytuacji i jestem przez to strasznie wkurzony – skomentował sytuację Ex6TenZ w swoim wpisie w mediach społecznościowych.

Ninjas in Pyjamas rozpoczęło również bootcamp w Serbii, który ma pomóc drużynie przygotować się do walki o awans na VCT Challengers EMEA. Aktualny skład dywizji VALORANTA w NiP prezentuje się w następujący sposób:

  • Emir „rhyme” Muminovic
  • Charles „CREA” Beauvois
  • Egor „chiwawa” Stepanyuk
  • Yaroslav „jady” Nikolaev
  • Adam „ec1s” Eccles
  • Emil „eMIL” Sandgren (trener)
  • Kévin „Ex6TenZ” Droolans (ławka rezerwowych / asystent trenera)

Fot. DreamHack / Adela Sznajder

Tagi:
ec1s Ex6TenZ Ninjas in Pyjamas VCT
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze