Evil Geniuses rozpoczyna współpracę z angielskim klubem piłkarskim

28.07.2021, 19:01:48

Evil Geniuses połączyło siły z angielskim klubem piłkarskim Wolverhampton Wanderers. Partnerstwo ma na celu wymianę doświadczeń, a także zwiększanie wpływów w różnych stronach świata.

Evil Geniuses i Wolverhampton Wanders podpisały umowę za sprawę Fosun Sports Group – właściciela angielskiego klubu. Firma postanowiła bowiem zostać inwestorem mniejszościowym w esportowej organizacji z siedzibą w Seattle. Po nawiązaniu współpracy i przekazaniu środków wartość Geniuszy Zła wycenia się na 255 milionów dolarów.

Partnerstwo sprawi, że herb Wolves pojawi się na trykotach Evil Geniuses. Logotyp Evil Geniuses czasowo wzbogacony zostanie z kolei złotym fragmentem symbolizującym współpracę w Wilkami. W zamian piłkarski klub pomoże Evil Geniuses w ekspansji na rynek azjatycki, który zachęca marki z całego świata prężnym rozwojem.

Oba podmioty skupią się na wspólnym tworzeniu materiałów zarówno w języku angielskim, jak i mandaryńskim. Żeby tego było mało Wolves udostępni Evil Geniuses lokalne zaplecze szkoleniowe w Chinach, jeśli tylko EG zakwalifikuje się na tegoroczne Worldsy. Kluby będą wymieniać się również doświadczeniami w zakresie marketingu, sponsoringu i kontaktu z kibicami.

Jesteśmy podekscytowani współpracą z Wolves, znanym klubem piłkarskim i silną marką sportową i rozrywkową, która jest zgodna z naszymi wartościami i misją. Ta umowa pomoże wzmocnić ekspansję Evil Geniuses na rynki azjatyckie, zapewniając jednocześnie nowy kapitał umożliwiający pozyskanie światowej klasy graczy i zdobywanie kolejnych tytułów esportowych – zaznaczyła z kolei Nicole LaPointe Jameson, dyrektor generalna Evil Geniuses,

To niezwykle ekscytujące partnerstwo dla Wolves i Wolves Esports. Mamy bardzo duże ambicje w esporcie, a to partnerstwo pozwala nam uczyć się od najlepszych – powiedział Russell Jones, dyrektor generalny Wolves ds. marketingu i rozwoju handlowego.

Będziemy łączyć zasoby w zakresie analizy i wydajności, a także marketingu i handlu w celu obsługi i rozwoju obu organizacji. Z niecierpliwością czekamy na współpracę nad wieloma inicjatywami angażującymi fanów w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Jeśli możliwości podróżowania na to pozwolą, będziemy zachęcać nasze zespoły do wspólnych spotkań i uczenia się od swoich kolegów – dodał.

Dla Wolverhampton Wanderers nie jest to pierwszy romans z esportem. Klub posiada bowiem własną sekcję esportową, będąc domem dla zawodników FIFA, Rocket Legue, Identity V, Call of Duty: Mobile czy Simracingu.

Historia Wolverhampton Wanderers sięga 1877 roku. To jeden z dwunastu klubów założycielskich Football League, czterokrotny zdobywca Pucharu Anglii, trzykrotny mistrz kraju i finalista Pucharu UEFA. 

Evil Geniuses swój początek miało z kolei w roku 1999 roku. Amerykańska organizacja zrzesza aktualnie graczy League of Legends, Dota 2, Counter-Strike: Global Offensive, Valorant i gry bitewne, będąc jedną z najpopularniejszych klubów esportowych na świecie.

Tagi:
Evil Geniuses Wolverhampton Wanderers
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze