Europejski Tydzień Młodzieży w esportowym wydaniu. Nadchodzi turniej League of Legends

06.05.2021, 19:42:35

Narodowa Agencja Programu Erasmus+, Europejski Korpus Solidarności oraz Esports Association zorganizują turniej esportowy. W ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży odbędą się rozgrywki League of Legends.

Zawody przygotowane z myślą o Europejskim Tygodniu Młodzieży skierowane są do uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Organizatorzy szacują, że od 24 do 28 maja zobaczymy w akcji nawet kilkuset graczy League of Legends. Zmagania oparto o nietypowy dla esportu system 2 kontra 2.

Dla widzów będzie on okazją do obejrzenia batalii na wysokich obrotach, natomiast dla samych graczy jest to świetna szansa na rywalizację w oparciu o umiejętności indywidualne – czytamy w oficjalnym komunikacie zapowiadającym wydarzenie.

Turniej będzie dla graczy rewelacyjną okazją na zaprezentowanie swoich umiejętności, ale też szansę na integrację w oparciu o rywalizację w zgodzie z zasadami fair-play – zaznaczają dalej organizatorzy.

Walczyć również będzie o co. Pulę nagród rozlokowano bowiem jest w atrakcyjnych nagrodach rzeczowych.

Europejskiemu Tygodniowi Młodzieży towarzyszyć będzie również segment edukacyjny skupiający się na wielu twarzach branży. Zainteresowanych uczestników czekać będzie pięć prelekcji z udziałem ekspertów. Lista tematów, które usłyszymy podczas wystąpień, prezentuje się następująco:

  1. STOP HEJT – esport jako współczesna platforma komunikacji i rywalizacji w duchu fair-play;
  2. Digitalizacja nauki i wiedzy – machine learning w esporcie jako społeczne narzędzie poznawcze;
  3. Profilaktyka fizyczna – problemy zdrowotne związane z siedzącym trybem życia;
  4. Profilaktyka psychiczna – jak gra zespołowa i komunikacja cyfrowa pomaga walczyć z wykluczeniem cyfrowym, szczególnie w czasie izolacji społecznej;
  5. Zawody w esportowym ekosystemie branżowym – nowe specjalizacje na rynku pracy. 

Zapisy do turnieju ruszyły. Rywalizację zainaugurujemy 24 maja, a turniej zwieńczą pojedynki finałowe zaplanowane 28 maja.

Wszelkie potrzebne informacje znajdziecie na specjalnie przygotowanej stronie internetowej wydarzenia. Całe wydarzenie będzie transmitowane na kanale twitch.tv/esports_assoc oraz na https://etm.frse.org.pl.

Tagi:
Esports Association Europejski Korpus Solidarności Europejski Tydzień Młodzieży Narodowa Agencja Programu Erasmus+
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze