Europejski program Rainbow Six odświeżony. Zyskają na tym polskie mistrzostwa
Newsy
POLSKI ESPORT
Rainbow Six: Siege

Europejski program Rainbow Six odświeżony. Zyskają na tym polskie mistrzostwa

20.05.2020, 18:00:04

Ubisoft ujawnił szczegóły nowego programu europejskich rozgrywek Rainbow Six: Siege. Dzięki zmianom na znaczeniu zyskały lokalne mistrzostwa na Starym Kontynencie, a w tym Polish Masters.

Fundamentem ekosystemu w regionie będzie nowe European Challenger League. Zobaczymy w niej zespoły uczestniczące w krajowych mistrzostwach europejskich – w tym triumfatorów Rainbow Six Polish Masters. Oprócz biało-czerwonych na zmianach zyskają Francuzi, region GSA (Niemcy, Szwajcaria, Austria), Wielka Brytania, Hiszpania, Włochy, kraje nordyckie, Rosja i kraje Beneluksu. Przedstawiciele Ubisoftu reformy nazywają „odnowieniem ścieżki do zawodowstwa”.

Triumf w krajowych mistrzostwach zagwarantuje zespołom awans do European Challenger League. Do programów narodowych zalicza się również Polish Masters, który stał się dla nadwiślańskich graczy naturalną drogą na wyższe poziomy międzynarodowe. Liga Pretendentów, w której w przeszłości śledziliśmy choćby graczy Actiny PACT, jest z kolei przedsionkiem Ligi Europejskiej zrzeszającej najlepszych graczy kontynentu. Finaliści popularnego Challengera otrzymają szansę wdrapania się na europejski szczyt poprzez turniej barażowy.

Nowy program europejski z bezpośrednimi ścieżkami do European Challanger League pomoże profesjonalizować i wzmocnić zespoły rywalizujące na lokalnych scenach. Jeśli drużyny pragną awansować do Challanger League, muszą osiągać stabilne wyniki na krajowej scenie przez kilka miesięcy. To daje nam przekonanie, że rozwiną się silne składy, które – gdy zmierzą się z formacjami bardziej przyzwyczajonymi do występów na poziomie regionalnym i podczas wydarzeń międzynarodowych – dobrze sobie poradzą – mówi nam Jérémy Somville, Senior Esports Manager w EMEA, w obszernym wywiadzie dotyczącym rozwoju lokalnych scen Rainbow Six: Siege.

rainbow six mapka

Zmiany dotyczą również najwyższego szczebla rozgrywek Rainbow Six: Siege w Europie. W pierwszym sezonie odświeżonej Ligi Europejskiej zobaczymy dziesięć zespołów, w skład których wchodzą: Rogue, Team Empire, Virtus.pro, Chaos Esports Club, G2 Esports, Team Vitality, BDS Esport, IziDream, Team Secret oraz Natus Vincere Szymona „Savesa” Kamieniaka.

Mecze Ligi Europejskiej nadawane będą w poniedziałki i środy, od godziny 18:00 czasu polskiego na kanałach esportowych Rainbow Six. Zmagania sezonu zasadniczego poprowadzą uczestników do turnieju finałowego, który wyłoni mistrza Europy trwającej edycji. W trakcie wydarzenia odbędą się także rozgrywki spadkowe. Zadecydują one o obsadzie kolejnego sezonu zawodów.

Jednocześnie Ubisoft informuje o podniesieniu jakości nadchodzących transmisji. Firma otworzyła bowiem nowe studio, w którym relacjonowane będą zmagania Ligi Europejskiej – zarówno najwyższej, jak i pretendentów, a także pojedynki regionu Azja-Pacyfik. Ekipa wprowadzi materiały pomocnicze w trakcie nadawania, nowy obszar analiz, a także szereg dodatkowych materiałów mających uatrakcyjnić widzom śledzenie zmagań.

Liga Europejska wystartuje 22 czerwca. Start zmagań pretendentów zapowiedziano na jesień, aczkolwiek dokładne daty zostaną zdradzone w przyszłości.

Fot. Ubisoft