Rusza główna faza EU Masters. W akcji zobaczymy dziś 15 Polaków

Rusza główna faza EU Masters. W akcji zobaczymy dziś 15 Polaków

14.04.2021, 14:01:06

Doczekaliśmy się głównej fazy European Masters. Dwudziestu dwóch Polaków, a w tym trzy drużyny z rodzimej Ultraligi, czeka na start biegu po tytuł najlepszej formacji rozgrywek regionalnych. Kto zainauguruję etap grupowy?

Jeśli chodzi o Polaków – w akcji nie zobaczymy dziś K1CK, Mkers z Arturem “Zwyroo” Trojanem, a także Anorthosis Famagusta Esports Jakuba “kubYDa” Grobelnego. Powód jest prosty – zespoły z Grupy A inauguracyjnego dnia pauzują i wkroczą do akcji dopiero jutro.

Na linii startu zamelduje się jednak piętnastu innych reprezentantów znad Wisły. Otwarcie rozgrywek poskąpi nam jednak widowiska z Polakami w rolach głównych. Na pierwszy ogień wrzuceni zostali bowiem gracze FC Schalke 04 Evolution i BT Excel. 

Chwilę później na Summoner’s Rift zamelduje się jednak ⁠Karmine Corp z Jakubem “Cinkrofem” Rokickim w szeregach. Mistrzowie Francji staną naprzeciw Cream Real Betis. Następny w kolejce stoi natomiast Sebastian “Sebekx” Smejkal spod szyldu ⁠Macko Esports. Najlepsza formacja z Włoch rywalizować będzie z faworyzowanym mousesports.

Ultraligowy maraton rozpocznie się dopiero o 19:30. To wtedy na serwerze zameldują się gracze Illuminar Gaming, którzy owocnie przebrnęli przez etap Play-In. Wielkie Oko Wojciecha “papa tabachiego” Kruzy rzuci wyzwanie triumfatorom z Hiszpanii – UCAM Esports Club. Tuż po pojedynku iHG nastąpi ponadto mecz AGO ROGUE z reprezentantami regionu bałkańskiego – ŠAIM SE SuppUp.

Dzień zwieńczy z kolei konfrontacja z polskimi akcentami – G2 Arcitc Bartłomieja “Fresskovego” Przewoźnika podejmie Misfits Premier reprezentowane przez aż czterech biało-czerwonych.

Harmonogram pierwszego dnia European Masters:

  • 16:30 – Schalke 04 Evolution vs. BT Excel 
  • 17:30 – Karmine Corp vs. Cream Real Betis
  • 18:30 – Macko Esports vs. mousesports
  • 19:30 – Illuminar Gaming vs. UCAM Esports Club
  • 20:30 – AGO ROGUE vs. ŠAIM SE SuppUp
  • 21:30 – Misfits Premire vs. G2 Arctic

Wszystkie pojedynki rozegrają się w systemie BO1. Pogrubione drużyny w harmonogramie posiadają w składzie co najmniej jednego zawodnika z Polski.

Dzisiejsze zmagania rozpoczną się punktualnie o 16:30, a losy Polaków będziecie mogli śledzić na oficjalnych kanałach Polsat Games, między innymi w tym miejscu.

Fot. AGO ROGUE
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze