European Development Championship nowym cyklem turniejów w CS:GO

06.11.2020, 13:29:42

Firma Eden Esports, znana ostatnimi czasy głównie z turniejów Eden Arena Malta Vibes, łączy siły z polską agencją gamingową Fantasyexpo. Marki będą odpowiedzialne za nowy cykl zmagań – European Development Championship. Rozgrywki będą przeznaczone dla wszystkich formacji z regionu europejskiego, a łączna pula nagród wszystkich pięciu sezonów opiewa na sto pięćdziesiąt tysięcy dolarów. 

W ostatnim czasie entuzjaści CS:GO nie mogli narzekać na brak wrażeń związanych z rywalizacją profesjonalistów. Z uwagi na globalną pandemię, kalendarze zostały wręcz przeładowane rozgrywkami każdego szczebla. Niezależnie od tego, czy na co dzień uwielbiacie oglądać Counter-Strike’a na najwyższym światowym poziomie, czy też zmagania ekip bijących się o pierwszą trzydziestkę rankingu, zawsze mogliście znaleźć coś dla siebie.

I choć nieubłaganie zbliża się końcówka roku, a co za tym idzie okres mniejszej aktywności graczy, to wiele wskazuje na to, że na brak emocji związanych z rywalizacją w CS:GO nikt nie będzie się skarżyć. Fantasyexpo przy współpracy z Eden Esports zorganizuje pięć sezonów turnieju European Development Championship, podczas którego bez cienia wątpliwości zobaczymy sporo krajowych ekip.

W każdym sezonie weźmie udział szesnaście formacji, ale prawdziwą ciekawostką jest to, jak wygląda system zaproszeń do turnieju. – Organizatorzy, chcąc trafić do jak najszerszego grona widzów, zdecydowali się zastosować innowacyjny system zaproszeń. Podmioty z różnych regionów wykupując prawa do transmisji wydarzenia, uzyskują również prawo do slotów w rozgrywkach i według własnych preferencji mogą zaprosić wybrane drużyny lub przeprowadzić turniej kwalifikacyjny we własnym zakresie. Rozwiązanie to ma wspomóc lokalne transmisje w poszczególnych regionach, dzięki widzom chcącym śledzić reprezentantów swojego kraju – czytamy w informacji prasowej nadesłanej przez firmę Fantasyexpo.

Rozgrywki na taką skalę to jeden z największych projektów esportowych w rękach firmy Fantasyexpo. Niezmiernie się cieszę, że dotychczas zebrane doświadczenia, ponownie zaowocowały, pozwalając nam stworzyć wydarzenie dla zespołów z Europy i regionu CIS. Gwarantuję, że zespół Fantasyexpo przy współpracy z Eden Esports dołoży wszelkich starań, aby zadowolić widzów śledzących European Development Championship – mówił Krzysztof Stypułkowski, CO Founder Fantasyexpo.

Organizacja European Development Championship jest konsekwencją długiej dominacji wielu krajów z najsilniejszymi drużynami, co sprawia, że kibice z wielu regionów nie mają możliwości regularnego śledzenia swoich lokalnych drużyn w regularnych rozgrywkach. Wierzymy, że dzięki współpracy partnerskiej oraz dedykowanym slotom zmienimy na lepsze sytuacje regionalnych reprezentacji – dodał z kolei Sergey Bidzan, CEO Eden Esports.

Dedykowane sloty to jednak nie wszystko, bo dodatkowo każdy sezon European Development Championship zostanie poprzedzony rozgrywkami o Dziką Kartę. Cztery formacje awansują do nich poprzez otwartą drabinkę, a organizatorzy i podmioty partnerskie zapełnią dwanaście pozostałych miejsc. Dwie najlepsze drużyny z turnieju Dzikiej Karty awansują do głównego etapu zmagań.

Podobnie jak w przypadku turniejów spod szyldu Eden Arena Malta Vibes, zwycięzcy każdego sezonu otrzymają nie tylko nagrodę pieniężną, ale również opłacony bootcamp w pięciogwiazdkowym hotelu InterContinental na Malcie.

Fot. Materiały Prasowe

Tagi:
Eden Esports European Development Championship Fantasyexpo
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze