EsportWorks Cup – charytatywny turniej dla Rysia

EsportWorks Cup – charytatywny turniej dla Rysia

02.10.2018, 11:06:00

Esportowa społeczność wielokrotnie stawała na wysokości zadania i pomagała tym, którzy tej pomocy potrzebowali. Nie inaczej stało się w przypadku chorego na nowotwór Rysia. Wsparcie zaoferowali gracze StarCrafta 2, którzy zorganizowali turniej charytatywny, podczas którego wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na rzecz fundacji.

Maleńki Rysio jest 1,5 rocznym oczkiem w głowie swoich rodziców – Patryka oraz Karoliny. Kilka miesięcy temu ich życiem wstrząsnęła przerażająca wiadomość o diagnozie choroby u ich syna. Neuroblastoma w IV stadium z amplifikacją genu N-myc, markerem złego rokowania. Większość konwencjonalnych terapii niestety nie przynosi zamierzonych efektów, stąd nie ustają próby poszukiwania alternatywnych rozwiązań i metod leczenia. Już samo poszukiwanie kliniki, która podjęłaby się leczenia małego Rysia jest dość kosztownym procesem (samo wydanie opinii oraz zaproponowanie leczenia w jednej z klinik w Nowym Jorku to wydatek ponad 10 000 złotych). A do tego dochodzą bieżące koszty leczenia…

Polska społeczność graczy StarCraft 2 to fantastyczni ludzie i nie mogli przejść obojętnie obok takiej tragedii. W związku z tym, postanowili zorganizować turniej charytatywny, podczas którego wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz fundacji, która stara się wspierać małego Rysia oraz jego rodziców w walce z nowotworem.

Turniej zaplanowano na 13 października 2018 na godzinę 19:00 dla 64 graczy, na europejskim serwerze Battle.net. Transmisja z tego wydarzenia odbędzie się na kanale NetWars, a o komentarz zadba niezawodny Michał „Zedd” Bogacz. Link do rejestracji dostępny jest tutaj. Listę zaproszonych graczy oraz pulę nagród poznamy już wkrótce.

Warto wspomnieć, że całe to wydarzenie nie mogłoby się odbyć gdyby nie wsparcie Netwars.pl, Matcherino, Online Sports Championships, Comrade Gaming oraz EsportWorks. 

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat małego Rysia, zapraszamy do odwiedzania strony na Facebooku poświeconej jego walce z chorobą oraz strony fundacji, która nad nim czuwa, gdzie znajdują się informacje o tym jak można wesprzeć go finansowo.

  • Facebook
  • Strona fundacji
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze