esportsLAB obserwować będzie także uczestników Edu Esports League
Newsy
POLSKI ESPORT
Pozostałe

esportsLAB obserwować będzie także uczestników Edu Esports League

24.03.2020, 15:23:52

Projekt badawczy organizowany przez esportsLAB obejmie nie tylko zawodników x-kom AGO, ale także uczestników organizowanej przez Esports Association Edu Esports League. Współpraca pomiędzy wspomnianymi podmiotami ma między innymi monitorować zdrowie fizyczne i psychiczne, a także sprawność w grze. 

O esportsLAB na szerszą skalę dało się usłyszeć kilka miesięcy temu, gdy przedstawiciele tego projektu pomagali x-kom AGO w selekcji zawodników do nowej drużyny Counter-Strike: Global Offensive. W międzyczasie pozyskano wielomilionowe dofinansowanie na prowadzenie bardziej zaawansowanych badań, dlatego opieką zostają objęci też amatorzy.

Wszystko za sprawą współpracy esportsLAB z Edu Esports League, czyli ogólnopolskimi mistrzostwami szkół wyższych w CS:GO i League of Legends. Studenci będą mieli możliwość wzięcia udziału w zakrojonym na szeroką skalę projekcie badawczym, który ma odpowiedzieć na pytanie: co i w jakim stopniu wpływa na poziom gry zawodników esportowym. Osoby uczestniczące w badaniach będą obserwowane dzięki aplikacji i smartwatchom, które otrzymają.

Udostępnione narzędzia pozwolą na:

  • zarządzanie zespołem i zbieranie danych o aktywności zawodników,
  • monitorowanie zdrowia fizycznego i psychicznego,
  • monitorowanie sprawności w grze,
  • analizę gry własnej oraz gry przeciwników,
  • raportowanie stanu drużyny i poszczególnych zawodników w czasie rzeczywistym.

 – Ważną część projektu stanowią także badania stacjonarne, w tym ocena wydolności fizycznej, nawyków żywieniowych czy zdolności umysłowych. Wybrani zawodnicy wezmą również udział w testach skuteczności nowatorskich rozwiązań treningowych nakierowanych na podnoszenie poziomu gry – czytamy w komunikacie.

O szczegółach współpracy w jutrzejszej audycji „Weszło w esport” opowie Łukasz Trybuś, prezes Esports Association. Zapraszamy o godz. 17:00 do Weszlo FM.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze