CS:GO, StarCraft i… szachy? Nadchodzi nietypowy turniej wspierany przez rząd

22.04.2021, 14:47:07

Rządowa jednostka Centrum GovTech działająca przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ogłosiła Esportowy Turniej Polski. Rozgrywki podzielone zostaną na trzy kategorie: Counter-Strike: Global Offensive, StarCraft II oraz szachy online.

Zmagania w StarCrafta II oraz szachy odbędą się w trybie 1 vs. 1. Do rozgrywek Counter-Strike: Global Offensive organizatorzy zapraszają z kolei zespoły dwuosobowe. Proces kwalifikacyjny odbywać będzie się na poziomie wojewódzkim. Pozwoli to na efektywniejsze dotarcie do mieszkańców poszczególnych jednostek terytorialnych w Polsce. Centrum GovTech organizacyjnie wesprze agencja Gameset. Partnerem wydarzenia została z kolei Totalizator Sportowy.

Gaming to jedna z tych dyscyplin, w której Polacy mogą śmiało konkurować z całym światem. Mam nadzieję, że ten turniej będzie okazją nie tylko do jej utrwalenia, ale przede wszystkim do dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji. Wszystkich serdecznie zapraszamy i mamy nadzieję – do zobaczenia w finale! – zaznaczała Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech.

Totalizator Sportowy jest związany z polskim esportem od 2019 roku. Z ogromną satysfakcją obserwujemy, jak dynamicznie rozwija się gaming w naszym kraju. Esportowy Turniej Polski to kolejna odsłona naszej współpracy w tym obszarze i liczymy, że to wydarzenie przyniesie zawodnikom i ich fanom wiele pozytywnych emocji – dodaje Aida Bella, Dyrektor Biura Rzecznika Prasowego Totalizatora Sportowego.

Centrum GovTech to międzyresortowa jednostka w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Projekt legitymuje się jako grupa tworząca codziennie cyfrową rzeczywistość administracji publicznej, która ponadto odpowiada za kluczowe projekty cyfryzacyjne w Polsce.

Kampania Centrum GovTech – której częścią jest najwyraźniej Esportowy Turniej Polski – ma na celu promocję użycia sztucznej inteligencji w dziedzinach kreatywnych i informowanie o innowacjach technologicznych.  Szczegóły związane z zapisami do kwalifikacji znajdziecie w TYM miejscu.

Fot. Gameset
Tagi:
Centrum GovTech Esportowy Turniej Polski
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze