Esportowe Święta. Co gracze i trenerzy mają na stole wigilijnym?

24.12.2020, 13:10:21

Nie tylko klasyka, ale też pierogi ze słodką kapustą, krewetki czy nawet zupa owocowa. Czym już za kilka godzin posilą się czołowi polscy zawodnicy i trenerzy? Co mówią o nich ich wigilijne kombinacje? Kto otrzyma nagrodę za najbardziej twórczą potrawę?

Potrzymajcie mi kompot z suszu…

Największy prześladowca wielu dzieci w tym kraju – kompot z suszu. Kojarzycie gościa? Na pewno. A co, jeśli powiemy wam, że w domu pewnego trenera produkuje się jego rozszerzoną wersję? Na pełnej pompie. Adrian “Zetural” Dziadkowiec tradycyjną, rodzinną Wigilię rozpoczyna od… zupy owocowej. Zgadujemy, że z suszonych owoców. Jak postawi to cudo w gaming housie przed nowym składem Pompa Teamu i pogrozi zawodnikom, że za każdą wyjebkę jedzą talerz, możemy mieć silnego kandydata do mistrzostwa EU Masters. A może… a może ta zupa nie jest taka zła? W końcu receptura pochodzi z czasów młodości babci Adriana i wywodzi się z Kujaw, a przecież wszystko co tradycyjne i staropolskie, jest znakomite. Zetural, daj no spróbować.

Co jeszcze słychać na jego stole? A raczej co w żołądku, bo prześwietlenie wskazało nieskończoną ilość tradycyjnej, polskiej sałatki jarzynowej. Ale chyba z tym zmagamy się wszyscy. Nie ma nic piękniejszego, niż trzydniowa dieta z samej sałatki warzywno-majonezowej. Wszystkie wasze drwale chowają się pod koc. U trenera Pompa Teamu to wyjątkowy przepis babci sprawia, że sałatka zajmuje jakieś pół stołu. I my to szanujemy.

Wigilia na bogato

Pangi, morszczuki i inne karpie? Błagamy. Nie od dziś wiadomo, że dobry esportowiec zarabia porządne pieniądze. Jak widać są one takie, że wystarcza na uzupełnienie wigilijnego jadłospisu krewetkami. A wy co, dalej rybka po grecku czy jakiś kolejny śledź w zalewie?

A tak całkiem poważnie – Wigilia o Jakuba “Royala” Engela jest tradycyjna do szpiku kości, a krewetki są raptem miłym dodatkiem. A może zapowiedzią bogatego w sukcesy sezonu 2021 w Rainbow Six: Siege? Nieważne. Wszyscy i tak klasycznie będą zajadać się pierogami, karpiem, makiem i popijać… kompotem z suszu, bo inaczej się nie da.

Święta na słodko

U Grzegorza “SZPERO” Dziamałka na stole wigilijnym dzieje się wiele… w sumie to tak, jak w Wiśle po dołączeniu ponczka (pierwsza słodycz). Urodzaj połączony z tradycją w drużynie, ale też na święta. I to się ceni. Od karpia w galarecie, przez smażone grzybki, aż klasyczne, śląskie kartofle. Ale nie to przykuło naszą uwagę.

Pierogi z kapustą. Co w tym dziwnego, zapytacie. A no fakt, że z kapustą słodką, a nie kiszoną. Generalnie u Dziamałków lubują się w deserach i innych łakociach, no ale trzeba jakoś przygotować się na słodki smak zwycięstwa, prawda? Makówki, moczka i wiele innych ciast zaspokajają podniebienie kapitana Wisły w ten świąteczny czas. Tę moczkę to aż z ciekawości wyszukaliśmy. Wygląda zdecydowanie lepiej, niż się nazywa. A w smaku pewnie powala.

Miłośnik pierożków

Tomasz “phr” Wójcik zapytany o swój wigilijny stół zaczął nawijać coś o jakichś potrawach, jednak cały wywód spuentował tym, że kocha pierożki. A my kochamy Ciebie, Tomek. I mamy głęboką nadzieję, że wczorajsze ogłoszenie nie zaburzy ci smaku twoich ulubionych pierogów.

Team Grzybowa czy Team Barszcz? U Wójcików na stole zobaczymy obie zupy, bo ważne jest to, aby być ponad podziałami. Ciekawe czy Snax miał to samo podejście i podzielił te słynne pięć tysięcy złotych za najwięcej zabójstw w PLE…

Kompot z suszu, jak ja go ku… nienawidzę

Kompotem zaczęliśmy, kompotem zakończymy. Tym razem na tapet bierzemy kolejnego trenera League of Legends. A może szachistę? Trudno powiedzieć. Niby zawód ten sam, co u Zeturala, jednak podejście do suszonych owoców zupełnie inne. Paweł “delord” Szabla kompotu z suszu szczerze nienawidzi. Mamy nadzieję, że Panowie wyjaśnią sobie ten spór już na wiosennym EU Masters. Ewentualnie przy szachownicy.

Poza tym stół Pawła wypełniają barszcz z uszkami, karp, ryba po grecku, pierogi i krokiety. Ale nie takie zwykłe krokiety. To tak zwana odmiana wymuszona. delord co roku walczy o to, aby smażony naleśnik zagościł przy jego wigilijnej wieczerzy.

Fot. Archiwum Esportowych Stołów Wigilijnych

Tagi:
delord phr Royal SZPERO Zetural
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze