Esportowcy na zielonej murawie. Nadchodzi turniej piłkarski ESPORT GRA

28.07.2021, 16:02:05

Esportowy sezon ogórkowy, zwłaszcza w Counter-Strike’u, mocno wam doskwiera? Z pomocą przybywa GG League, które tym razem sprawdzi się w dość nietypowej roli. Firma znana z organizacji CS-owych rozgrywek i produkcji transmisji zagranicznych zmagań tym razem wpuści graczy i pracowników firm z branży nie na serwer, a na… zieloną murawę.

Esportowcy na murawie

To nie pierwszy raz, kiedy esportowcy wybiegną na piłkarską murawę. Wszyscy zagorzali kibice Counter-Strike’a z naszego kraju pamiętają przecież towarzyskie spotkanie Virtus.pro i SK Gaming, które było pierwszą inicjatywą łączącą świat esportu i piłki nożnej.

Sukces tamtego wydarzenia mógł być jednym z powodów, który przekonał władze GG League do przeniesienia swojej działalności w zupełnie inną przestrzeń.

– Ten pomysł siedział mi w głowie odkąd pojawiłem się w branży esportowej. Piłka nożna to moja największa życiowa pasja – całe życie trenowałem w klubie piłkarskim, a przed dołączeniem do GG League organizowałem eventy na Stadionie w Poznaniu. Zawsze marzyłem aby połączyć dwa światy – sportu oraz esportu. Uważam, że się przenikają i w obu branżach drzemie potencjał, żeby połączyć się na stałe. Od zawsze propagowałem zdrowy styl życia, dlatego bardzo się cieszę, że pomysł w końcu doszedł do skutku. Życzymy miłej zabawy w sportowej atmosferze – mówi Kuba Frankiewicz, pracownik GG League.

Turniej wielkich marek

Turniej powstaje przy współpracy ze znanymi markami, wszak tak trzeba nazwać obecność x-komu, Legion by Lenovo, Legia Esports School czy nawet WK Dzik. Obecność Legionistów w tym zestawieniu jest nieprzypadkowa, bowiem to właśnie dzięki tej współpracy esportowcy i ludzie związani z branżą będą mogli wybiec na obiekty stołecznego klubu.

– Cieszę się, że ponownie udało nam się przekonać x-kom na niesztampowe aktywacje. Ogromne zaufanie i otwartość na nowe pomysły podkreśla nowoczesność i innowacyjność zaangażowanych partnerów, czyli również Legion by Lenovo i WK. Esport to nie tylko gra na serwerze, esport to ludzie. Ludzie barwni i kolorowi, których warto poznać także z innej strony, a inicjatywy takie jak ESPORT GRA wydają się być ku temu najlepszą okazją – tłumaczy CEO GG League, Mateusz Matysiak.

W wydarzeniu udział weźmie dziesięć formacji, a sylwetki uczestników poznamy w najbliższych dniach. Czasu na ogłoszenia nie ma jednak zbyt wiele, w końcu impreza odbędzie się już wkrótce, bowiem 7 sierpnia. I jej uczestnikami możecie być wy sami. GG League zapowiedziało bowiem, iż na trybunach w roli kibiców będzie mogło zasiąść nawet trzysta osób.

W pierwszej części turnieju uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy, gdzie zmierzą się w formacie “każdy z każdym”. Ta część pomoże wyłonić czterech półfinalistów, którzy od drugiego etapu będą rywalizować na śmierć i życie.

Nie tylko piłka nożna

Wydarzenie ubarwi też turniej 1v1 w CS:GO, w którym będą rywalizować wybrani uczestnicy całego piłkarskiego turnieju. Studio meczowe poprowadzi postać kojarzone z kanałem FAME NEWS – Hubert “h00bz” Rublewski. Za mikrofonami usiądą natomiast Jakub “Swelder” Grzegorski oraz Dominik “Domek” Nowakowski. 

Transmisja z turniej odbędzie się na oficjalnym kanale GG League, którym znajdziecie pod tym adresem.

Fot. GG League

Tagi:
ESPORT GRA GG League
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze