CS:GO
Newsy
POLSKI ESPORT

Esportowa pomoc dla Białorusi. 8 drużyn i 150 tysięcy złotych

15.09.2020, 14:40:18

W akcję wsparcia dla wolnej Białorusi włączają się również esportowcy. A to za sprawą LOTTO, które wspólnie z Fantasyexpo organizuje turniej Counter-Strike: Global Offensive pod nazwą #GramyDlaBiałorusi, pomagając przy tym fundacji Białoruski Dom. 

Osiem zespołów z całej Europy, w tym z Polski i Białorusi, już 21 września stanie do rywalizacji na mapach CS:GO. Cztery z nich zostaną nagrodzone pieniędzmi z puli wynoszącej 100 000 złotych. To jednak nie te pieniądze będą najważniejsze w zbliżającej się rywalizacji. Chodzi o wsparcie dla Białorusinów, którzy walczą o demokrację. Data ogłoszenia turnieju nie jest przypadkowa, bo właśnie dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Demokracji.

W sprawę zaangażowała się marka LOTTO, która w esporcie działa od 2019 roku. Dotychczas była partnerem wielu inicjatyw – transmisji, wydarzeń czy też naszego serwisu. Teraz włącza się w akcję, która ma zwrócić uwagę młodych ludzi na to, co dzieje się na Białorusi. LOTTO nie tylko zaprasza do udziału zespoły z tego kraju czy przeprowadza rozgrywki CS:GO, ale też przekazuje 50 000 złotych na rzecz działającej w Polsce fundacji Białoruski Dom, która powstała po wydarzeniach z grudnia 2010 roku. Podczas turnieju także będą zbierane środki, które trafią do tego podmiotu. Szczegóły dostępne są pod tym adresem.

ZBIÓRKA NA RZECZ FUNDACJI BIAŁORUSKI DOM

Choć uczestników zmagań jeszcze nie zdradzono, to na pewno można spodziewać się znanych ekip. Walka o 100 000 złotych i wsparcia dla Białorusinów odbywać się będzie w ramach drabinki pojedynczej eliminacji. Prawie wszystkie spotkania zostaną rozegrane w systemie BO1. Jedynie w wielkim finale będziemy mogli liczyć na minimum dwie, a maksymalnie trzy mapy. Całość będzie transmitowana w języku polskim, ale także przez komentatorów z innych krajów.

Wszystko po to, by widzowie z całej Europy mogli wesprzeć zbiórkę i oglądać rozgrywki w rozumianym dla siebie języku – informują organizatorzy.

Akcję mają wspierać między innymi Jarosław „Pasha” Jarząbkowski, Piotr „Izak” Skowyrski czy Michał „MICHU” Müller. Data rozgrywania turnieju też nie będzie przypadkowa – 21 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pokoju na Świecie.

Przypomnijmy, że ostatnie protesty na Białorusi mają związek z wyborami prezydenckimi, po których ludzie wyszli na ulice. Doszło tam do starć z milicją, a także wielu strajków, w które zaangażowały się między innymi spółki państwowe.

Fot. ESL / Adela Sznajder

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze