CS:GO
Newsy

Ogromne zmiany w ESL Pro Tour. Na liście wydłużone turnieje i nowe studio

22.09.2020, 16:54:11

Przedstawiciele ESL we współpracy z DreamHackiem opublikowali szczegóły przyszłorocznego cyklu ESL Pro Tour. Poznaliśmy więc daty i szyldy rozgrywek CS:GO najwyższego szczebla. Na liście widzimy choćby Intel Extreme Masters w Katowicach.

W spisie najważniejszych zmagań organizowanych przez ESL oraz DreamHacka pojawiło się osiem pozycji. Turniejowe grono otwiera Intel Extreme Masters w Katowicach zaplanowane na 16-28 lutego – perła polskiego esportu. Uspokoili się więc wszyscy, którzy po zawirowaniach z tegoroczną odsłoną wydarzenia, obawiali się o przyszłość rozgrywek.

Oprócz katowickich zawodów zapowiedziano również dwa sezony ESL Pro League, DreamHacka Masters, ESL One w Kolonii, Intel Extreme Masters w Melbourne, a także dwie odsłony IEM nieprzypisane jeszcze do konkretnego miasta. Co istotne – wyszczególniono terminy wszystkich wydarzeń.

Planowanie do przodu jest kluczowe dla zawodników i drużyn. Znajomość terminów wszystkich turniejów jest dla nas bardzo pozytywna i pomaga nam lepiej przygotować się do zawodów. Mniej dni w podróży daje nam więcej czasu na skupienie się na meczach i naszych nadchodzących przeciwnikach – skomentował zmiany Peter „dupreeh” Rasmussen, gracz Astralis.

Harmonogram i szczegóły turniejów zawartych w cyklu ESL Pro Tour. Fot. ESL

Nowa studio

Zgodnie z zapowiedziami – Intel Extreme Masters ma odbywać się w formule LAN-owej. Organizatorzy zbroją się jednak do walki z koronawirusem, by w razie czego zagwarantować zawodnikom i pracownikom maksymalne bezpieczeństwo zdrowotne.

– Jedne z największych gwiazd światowego e-sportu pojawią się w nowo utworzonej siedzibie ESL Pro Tour CS:GO, nowoczesnym studiu zaprojektowanym specjalnie z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa w czasie pandemii COVID. Studio będzie pełniło rolę centralnego ośrodka dla graczy i będzie wykorzystywało najnowsze osiągnięcia technologiczne, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia z gry dla graczy i widzów na całym świecie – czytamy w komunikacie prasowym.

Rzut na nowe studio mające zostać centrum cyklu ESL Pro Tour. Fot. ESL

Największe zmiany

Podstawowymi zmianami w filozofii ESL i DreamHacka jest wydłużenie każdego turnieju na dwa tygodnie rozgrywki. Pierwszy tydzień poświęcony ma być fazom grupowym, a drugi – play-offom. W dni dzielące oba etapy realizowane będą z kolei materiały skupione wokół zespołów, które wydostały się z grup. Podczas każdego turnieju zobaczymy co najmniej szesnaście zespołów z całego świata.

Nowa wizja ESL Pro Tour CS:GO jest częścią trwającej misji, aby umieścić zawodników i kibiców w centrum wydarzeń esportowych. Dynamiczny, obejmujący dwa kolejne weekendy format zwiększy poziom emocji i treści dla fanów na całym świecie. Gracze skorzystają na tym bardziej zrównoważonym harmonogramie zawodów – w oficjalnym oświadczeniu zaznacza Ulrich Schulze, Senior Vice President Product w ESL.

Jeśli dodamy do tego wydarzenia z poziomu Challengera – DreamHacki Open, ESEA Mountain Dew League, a także mistrzostwa narodowe spod bandery ESL – okaże się, że obaj organizatorzy zaskarbią sobie niemal cały rok kalendarzowy dla rozgrywek wszelkiej maści.

Fot. ESL
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze