ESL One w Dotę też przeniesione do internetu
Dota 2
Newsy

ESL One w Dotę też przeniesione do internetu

26.03.2020, 13:27:46

Pandemia koronawirusa po raz kolejny wpływa na plany organizatorów turniejów Dota 2. Tym razem problem dotknął cyklu ESL One, który w najbliższych miesiącach miał odbyć się w Los Angeles i Birmingham. Obie te imprezy przeniesiono w pełni do internetu.

Przełożenie lub organizacja naszych turniejów w formule online jest najlepszą, a co ważniejsze, najbezpieczniejszą decyzją dla zawodników, trenerów, pracowników zespołów, kibiców i ekip technicznych przy jednoczesnym zachowaniu istoty esportu – powiedział Ulrich Schulze, SVP Product w ESL. – W tej wyjątkowej sytuacji sięgamy do natury esportu – jego globalnego i cyfrowego charakteru. Jesteśmy gotowi zapewnić najlepsze widowisko dla wszystkich fanów gry Dota 2, dostosowując się do aktualnych warunków – dodał Schulze.

Wspomniane przystanki ESL One zaplanowane były kolejno na marzec i maj. Oczywiście uczestnicy nie polecą do Los Angeles i Birmingham, bo ESL wspólnie z Valve podjęli decyzję o odwołaniu tych imprez. Powodem są kwestie bezpieczeństwa, które należy zachować w związku z panującą pandemią koronawirusa. Daty wydarzeń zostaną jednak podobne. Edycja Los Angeles rozpocznie się 28 marca pięcioma regionalnymi ligami.

Rozgrywki zainauguruje faza grupowa, podczas której drużyny rozegrają mecze BO3 w formule „każdy z każdym”. Następnie odbędzie się faza play-off w odmiennych formatach dla lig regionalnych z udziałem 6-8 drużyn i lig z 4 drużynami – wszystkie mecze rozegrane będą również w wariancie BO3. W wielkim finale 19 kwietnia drużyny zmierzą się w formacie „najlepszy z pięciu” – czytamy w komunikacie.

Edycja, która miała odbyć się w Birmingham, odbędzie się w bliźniaczej formule. Początek planowany jest na maj. W pierwszym z turniejów pula nagród wyniesie 375 tysięcy dolarów, zaś w drugim 335 tysięcy dolarów.

ESL pracuje obecnie nad systemem zwrotów biletów, ale pewnym jest to, że wejściówki na brytyjską imprezę będzie można przenieść na przyszłoroczną edycję. Dodatkowo wspomniana firma chce stworzyć internetowy format turniejowy, zbliżony do Valve Dota 2 Pro Circuit. Dodatkowo anulowane zostały działania Akademii ESL w 2020 roku.

Fot. ESL / Bart Oerbekke