ESL MP-kowy klasyk, czyli Izako Boars vs. Actina PACT w kolejnej rundzie play-offów

07.11.2020, 09:27:48

Wczorajszego wieczoru z rywalizacją w ramach ESL Mistrzostw Polski pożegnały się dwie kolejne formacje. Najpierw Actina PACT wyrzuciła za burtę skazywane na porażkę PGE Turów Zgorzelec, a kilka godzin później po o wiele bardziej szalonym boju Team Gaminate musiał uznać wyższość Izako Boars. Obie zwycięskie ekipy już dziś spotkają się w bezpośrednim starciu, a dodatkowo o miejsce w półfinale powalczą reprezentanci AVEZ oraz x-kom AGO. 

Wczorajsze popołudnie miało być dla Actiny PACT łatwe, szybkie i przyjemne. O ile na początku września podopieczni Vincenta „VinSa” Józefiaka dali się zaskoczyć PGE Turów Zgorzelec i zremisowali wynikiem 15:15 mapę de_train, o tyle tym razem o żadnej niespodziance nie było po prostu mowy. Półfinaliści wiosennej edycji bez zadyszki uporali się z rywalem i rozpoczęli oczekiwanie na kolejnego przeciwnika w dolnej części play-offowej drabinki.

Chwilę później na serwerze zameldowali się reprezentanci Izako Boars oraz Team Gaminate i pomimo tego, że Konrad „EXUS” Jeńczeń i jego kompani byli stawiani w roli faworyta, to wiele wskazywało na to, że należy się spodziewać nieco bardziej wyrównanego starcia. W pamięci mieliśmy co prawda miazgę, którą IB zafundowało rywalom w fazie zasadniczej, ale warto było pamiętać o tym, że od 28 września sporo wody w Wiśle upłynęło, a postawa obu ekip uległa sporym zmianom.

I rzeczywiście, początek batalii na mapie de_inferno od razu zwiastował wyrównane zawody. Wynik niemalże bezustannie oscylował w okolicach remisu, a Izako Boars i Team Gaminate raz po raz próbowali odzyskać utraconą przewagę. Na półmetku nieznaczne prowadzenie miała formacja dowodzona przez Mateusza „TOAO” Zawistowskiego, która dzięki wygranej pistoletówce mocnym akcentem rozpoczęła też drugą część meczu. Mikołaj „Miki” Szemraj i jego koledzy zaliczyli jeszcze jednorazowy zryw, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowali podopieczni organizacji Piotra „izaka” Skowyrskiego, którzy zgarnęli wybór przeciwnika i postawili się w komfortowej sytuacji do zwycięstwa 2:0.

Na mapie de_train wiele wskazywało na to, że Izako Boars nie zostanie za plecami Actiny PACT i również bardzo szybko upora się z rywalem. Pomimo porażki w czterech pierwszych rundach, EXUS i jego koledzy wygrali kolejne osiem i ich sytuacja była już naprawdę świetna. Ku zaskoczeniu wszystkich, po stronie atakującej Sebastian „fr3nd” Kuśmierz i jego koledzy z drużyny zaprezentowali się jednak z bardzo dobrej strony i choć w końcówce regulaminowego czasu gry zabrakło im szczęścia i opanowania, to w dogrywce byli już minimalnie lepsi i doprowadzili do trzeciej areny.

O ile Nuke’a lepiej rozpoczęło Team Gaminate, to podobnie jak na trainie „Dziki” szybko doszły do głosu. Jak się okazało, wygrany Train był tylko odwlekaniem wyroku śmierci, bo finałowa arena przebiegała już niemalże cały czas pod dyktando podopiecznych Bartosza „Hypera” Wolnego.

Zwycięstwa Actiny PACT i Izako Boars sprawiły, że po raz kolejny w historii będziemy mogli śledzić bezpośrednie starcie obu ekip w play-offach ESL MP. Wiosną 2019 roku formacja dowodzona przez Dawida „lunAtica” Cieślaka zmiażdżyła IB w ćwierćfinale, ale warto podkreślić, że w zespole nie ma już żadnego zawodnika reprezentującego wówczas organizację.

Bardziej miarodajny jest bez wątpienia ćwierćfinał z wiosny tego roku, kiedy Izako Boars podjęło realną walkę z rywalami. Co prawda na koniec dnia z awansu do półfinału i tak mógł się cieszyć Kacper „darko” Ściera i jego koledzy, ale warto zaznaczyć, że Dziki był wówczas w zupełnie innym momencie swojego projektu niż dziś. Wiele wskazuje na to, że dostaniemy naprawdę ciekawą potyczkę.

Nie mniej ciekawie będzie zresztą w starciu pomiędzy AVEZ Esport oraz x-kom AGO, które wyłoni trzeciego półfinalistę jesiennej edycji ESL MP. Finaliści wiosennej odsłony walki o krajowy czempionat podczas fazy zasadniczej zostali znacząco wyprzedzeni przez Wisłę All in! Games Kraków oraz IHG, więc stawka jest naprawdę duża. Przegrany będzie musiał w meczu o życie stanąć w szranki z triumfatorem potyczki pomiędzy Izako Boars oraz Actiną PACT.

Harmonogram dzisiejszych meczów w ramach ESL MP:

  • 16:00 – Actina PACT vs. Izako Boars
  • 19:00 – x-kom AGO vs. AVEZ

Wszystkie mecze w ramach ESL Mistrzostw Polski wraz z polskim komentarzem będziecie mogli oglądać w tym miejscu.

Fot. Izako Boars

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze