ESL MP: Czas wyłonić nowego mistrza [LIVE]

ESL MP: Czas wyłonić nowego mistrza [LIVE]

20.11.2020, 13:31:53

Czas na wyłonienie zwycięzcy 21. sezonu ESL Mistrzostw Polski w CS:GO. Cztery drużyny, trzy ostatnie mecze i 50 000 złotych w puli nagród. Specjalnie na ten weekend przygotowaliśmy dla Was relację, w której znajdziecie najpotrzebniejsze informacje!

Co najważniejsze – na pewno będziemy mieli nowego mistrza. Aktualnych posiadaczy tytułu, reprezentantów x-kom AGO, nie ma już w stawce. Kto więc sięgnie po trofeum – Illuminar Gaming, Wisła All in! Games Kraków, AVEZ Esport czy Actina PACT?

20.11, 13:54 – ESL ogłosiło obsadę finałowej transmisji. Są nowe twarze. Jak oceniacie?

20.11, 13:40 – Pamiętajcie, że dziś w audycji „Polski Esport” w Weszło FM Krystian Terpiński wraz ze swoimi gośćmi poruszy właśnie temat finałów. Za mikrofonami usiądą Kuba „KubiK” Kubiak oraz Radek „jon5ification” Sikora.

20.11, 13:35 – Razem z naszym partnerem, firmą LOTTO, wręczymy także statuetkę MVP. Kto zgarnie nagrodę?

20.11, 13:30 – Zaczynamy relację live z finałowego weekendu 21. sezonu ESL Mistrzostw Polski. Przed nami trzy ostatnie mecze, które wyłonią nie tylko nowego mistrza, ale i uczestnika DreamHack Open November 2020. Bowiem triumfator zapewni sobie bezpośredni slot w międzynarodowym turnieju.

Ostatnie mecze ESL MP rozegrane zostaną 21 i 22 listopada. Pierwszego dnia zobaczymy oba półfinały, zaś drugiego wielki finał. Wszystkie starcia rozegrane zostaną w systemie BO3, a do zwycięzcy trafi 25 000 zł. Drugie i 3/4. miejsca zgarną kolejno 12 500 zł i 6250 zł.

Sobota (21 listopada):

16:00 – Illuminar Gaming vs AVEZ Esport

19:00 – Wisła All in! Games Kraków vs Actina PACT

Niedziela (22 listopada):

16:00 – Wielki finał

Transmisja z ESL Mistrzostw Polski dostępna jest zarówno na kanałach ESL Polska na Twitchu i YouTube, jak i w telewizyjnym Polsat Games.

Chcecie wiedzieć więcej o ESL Mistrzostwach Polski? Zapraszamy do naszych tekstów i wywiadów, w których rozmówcy wspominają między innymi o tym turnieju.

AVEZ Esport

Fot. AVEZ

Markoś: Nie jesteśmy żadnymi gwiazdami, żeby zadzierać wysoko nos

– Mam sentyment do gry na polskim podwórku i, mimo że mówimy, iż nie są to aż tak istotne rozgrywki, to jednak one powodują to przyspieszone bicie serca. Tutaj gra się przeciwko ludziom, których zna się od zawsze. Dzięki temu ta rywalizacja jest wyjątkowa i warto do niej wracać – mówił nam przed fazą pucharową ESL Mistrzostw Polski Kuba “Markoś” Markowski, reprezentant AVEZ Esport.

Czytaj więcej

Fot. Wisła All in! Games Kraków / Jeremi Śpiewak

SZPERO: Niektórych z nas skreślano już dawno. Teraz udowadniamy swoją wartość

– Tego, co działo się w zwycięskim momencie na TeamSpeaku, nie da się opisać słowami. Emocje, które towarzyszyły tym chwilom były niepodrabialne, cudowne. W CS-a gram od wielu lat i nie mogę sobie przypomnieć, kiedy ostatnio czułem coś takiego. To znak, że dokonaliśmy czegoś niesamowitego – mówi nam Grzegorz “SZPERO” Dziamałek, reprezentant Wisły All in! Games Kraków.

Czytaj więcej

Fot. Łukasz Twardowski / Wisła All in! Games Kraków/Jeremi Śpiewak

Pod każdą warstwą kurzu może skrywać się diament

Czy trzy lata temu postawilibyście swoje pieniądze na to, że w najlepszej ekipie kraju będą grać Wiktor “mynio” Kruk i Patryk “ponczek” Wites? Łatwo jest skreślać, a zdecydowanie trudniej wyciągnąć pomocną dłoń. Dlatego czapki z głów przed Wisłą. Odnaleźli potencjał tam, gdzie inni go nie widzieli.

Czytaj więcej

Fot. Kamil Zieliński

bogdan: Ludzie zapomnieli, że zaczynaliśmy jako maluszki – banda świeżaków

– Mówimy o klasycznym przykładzie pompowania balonika. Ludzie zapomnieli, że sukcesy, o których wspomniałeś, osiągnęła drużyna złożona z dwóch utalentowanych młokosów, snajpera Pompa Teamu, polskiego HUNDENA, komentatora na trenerce i emerytowanego mistrza świata. Zaczynaliśmy jako maluszki – banda świeżaków, która krok po kroku zbierała doświadczenie – mówi nam Jędrzej „bogdan” Rokita w obszernym wywiadzie o dziewięciu miesiącach spędzonych na stanowisku trenera AVEZ Esport. Z jakimi spierał się problemami? Co w tym czasie było najtrudniejsze? Jak patrzy na przyszłość bez byaliego?

Czytaj więcej

Fot. DreamHack / Adela Sznajder

mouz: Tym razem mistrzowskiego tytułu tak łatwo nie oddam

– I to nas nakręca. Zdajemy sobie sprawę z tego, o co toczy się gra, przez co play-offy zamierzamy rozegrać prosto z bootcampu. Mamy zaklepany termin, więc jeśli nic się nie wywali na ostatniej prostej – zbierzemy się w jednym miejscu. ESL Mistrzostwa Polski traktujemy bardzo poważnie – mówi nam Mikołaj „mouz” Karolewski o podejściu Illuminar Gaming do zbliżającego się półfinału EMP.

Czytaj więcej

Fot. x-kom AGO / Krystian Pilawa

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze