Komu ESL Mistrzostwa Polski? Anonymo, StylDunów i inni zaczynają zamknięte kwalifikacje

01.03.2021, 09:48:32

Dziś i jutro wszystko się rozstrzygnie. Nie tak dawno poznaliśmy drabinkę zamkniętych kwalifikacji do ESL Mistrzostw Polski, a dziś jej uczestnicy staną do inauguracyjnej walki. Które cztery ekipy zgarną bilet do rywalizacji o krajowy czempionat?

Dzisiejszą rywalizację rozpoczniemy punktualnie o 16:00, kiedy to wszyscy uczestnicy zamkniętych kwalifikacji, którzy znaleźli się w nich dzięki występom w otwartym etapie, przystąpią do premierowych pojedynków w formacie BO1. Przyznamy szczerze – drabinka zawodów to kolejny obrazek z serii “ty kontra gość, o którego ona kazała ci się nie martwić”. Po prostu – jedna strona pęka w szwach, podczas gdy druga wygląda na przyjemny spacerek.

Na start najchętniej zaglądać będziemy do starcia Piratów z zawodnikami Dr Pepper Team. Tak naprawdę wyłącznie ta bitwa spośród wszystkich rozgrywanych o 16:00 budzi jakiekolwiek wątpliwości. Oba składy dały popis umiejętności w otwartym turnieju kwalifikacyjnym, jednak teraz nadszedł czas na poważniejsze wyzwania. Zwycięzca kilka chwil po zakończeniu spotkania stanie do walki HONORIS w serii BO3.

o 17:00 większość kibiców za punkt doznań obiorą sobie jednak inne spotkanie, o ile do niego dojdzie. Potencjalna seria pomiędzy Anonymo Esports i StylDunów mrozi krew w żyłach, nawet pomimo tego, że nie będzie to bezpośrednia walka o awans. Tą zobaczymy bowiem dopiero w trzeciej rundzie drabinki wygranych, jeszcze dziś wieczorem.

Format zamkniętych kwalifikacji przewiduje drugą szansę dla tych, którzy przegrają swój pierwszy mecz. Na porażkę dziś nikt jednak nie stawia, a wszyscy uczestnicy ustawiają się w szeregu, aby jeszcze wieczorem cieszyć się z awansu do kultowych ESL MP.

Harmonogram kwalifikacji na dziś:

  • 16:00 – piratesports vs Dr Pepper Team (BO1)
  • 16:00 – PGE Turów Zgorzelec vs Gloria Victoribus Clan (BO1)
  • 16:00 – Tarczyński Protein Team vs AVEZ Esport (BO1)
  • 16:00 – StylDunów vs CLEANTmix (BO1)
  • 17:00 – HONORIS vs zwycięzca piratesports/Dr Pepper Team (BO3)
  • 17:00 – WKS Śląsk Esports vs zwycięzca PGE Turów Zgorzelec/Gloria Victoribus Clan (BO3)
  • 17:00 – Illuminar Gaming vs zwycięzca Tarczyński Protein Team/AVEZ Esport (BO3)
  • 17:00 – Anonymo Esports vs zwycięzca StylDunów/CLEANTmix (BO3)
  • 20:00 – trzecia runda drabinki wygranych (BO3)
  • 20:00 – trzecia runda drabinki wygranych (BO3)

Transmisję z najciekawszych spotkań tych kwalifikacji znajdziecie na oficjalnym kanale ESL Polski w tym miejscu.

Fot. Anonymo Esports/Maciej Kołek / Radosław Makuch

Tagi:
Anonymo Esports AVEZ Esport Dr Pepper Team ESL Mistrzostwa Polski Gloria Victoribus Clan Honoris Illuminar Gaming PGE Turów Zgorzelec piratesports Starcraft statystyki Styldunow WKS Śląsk Esports
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze