CS:GO
Newsy
POLSKI ESPORT

ESL Mistrzostwa Polski vs. Steam. Dziś część przełożonych meczów

03.11.2020, 11:22:10

Sytuacja w ESL Mistrzostwach Polski miała być już właściwie rozstrzygnięta. Dziś mieliśmy dopełnić jedynie grupowych formalności, ostatecznie rozstawiając uczestników w klasyfikacji etapu zasadniczego. Na konkrety będziemy musieli jednak poczekać.

Aż osiem map krajowych mistrzostw miało ubarwić poniedziałkowy wieczór kibicom Counter-Strike’a. Na liście startujących wczoraj drużyn widzieliśmy PLMIX, Izako Boars, PGE Turów Zgorzelec, Team Gaminate, a także wciąż walczące o miano wicelidera tabeli x-kom AGO i AVEZ Esport. 

Mieliśmy, bo w zaskakujący sposób wszystkie z zaplanowanych pojedynków ostatecznie przesunięto. Nie zawinili jednak organizatorzy, ani żaden z zespołów. Psikusa esportowemu środowisku spłatał bowiem… Steam. Platforma, od której CS:GO jest bezpośrednio uzależniony, najzwyczajniej w świecie zawiodła.

Niestety ze względu na problemy ze Steamem, dzisiejsze mecze muszą zostać przełożone i prawdopodobnie nie zostaną rozegrane aż do środy. Pracujemy nad ustaleniem nowych terminów spotkań z drużynami. Śledźcie nasze kanały, aby nie przegapić informacji na ten temat! – poinformowali o godzinie 18:40 pracownicy polskiego oddziału ESL.

Wobec tego terminarz trzeba rozciągnąć, przedłużając tym samym fazę zasadniczą. Jeszcze dziś w akcji zobaczymy cztery drużyny. Wisła All in! Games Kraków podejmie Actinę PACT. AVEZ Esport rzuci z kolei wyzwanie graczom Teamu Gaminate. O pozostałych sześciu mapach wciąż nie mamy jednak żadnych informacji. Organizatorzy zapowiedzieli, że niebawem zdradzą wszystkie szczegóły.

Biała Gwiazda nie musi walczyć dziś o nic prócz honoru i rywalizacyjnej ekstazy. Podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego zapewnili sobie już miejsce lidera klasyfikacji i dzięki dużej skuteczności na przestrzeni całego sezonu nikt ze szczytu ich nie zepchnie. PACT z kolei bije się o każdy punkt. Przy dobrych wiatrach, a raczej potknięciach iHG oraz AGO, spółka Dawida “lunAtica” Cieślaka ma szansę na bezpośredni awans do półfinału.

AVEZ Esport walczyć będzie raczej o miejsce w czołowej czwórce. Trudno bowiem wymagać, by wszyscy z rywali ponad Ośmiornicami wyłożyli się na ostatniej prostej. Team Gaminate wydaje się jednak rywalem do ugryzienia. A taki gryz bez wątpienia mógłby przybliżyć kadrę Jędrzeja “bogdana” Rokity do strefy premiowanej lepszym rozstawieniem.

Harmonogram ESL Mistrzostw Polski:

  • 16:00 – AVEZ Esport vs. Team Gaminate
  • 17:00 – Team Gaminate vs. AVEZ Esport
  • 18:00 – Wisła All in! Games Kraków vs. Actina PACT
  • 19:00 – Actina PACT vs. Wisła All in! Games Kraków

Wszystkie spotkania w ramach ESL Mistrzostw Polski możecie oglądać na oficjalnych kanałach ESL Polska.

Fot. Actina PACT
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze