ESL Mistrzostwa Polski i ponad 300 drużyn w kwalifikacjach, czyli efekt uboczny koronawirusa
CS:GO
Newsy
POLSKI ESPORT

ESL Mistrzostwa Polski i ponad 300 drużyn w kwalifikacjach, czyli efekt uboczny koronawirusa

16.04.2020, 11:45:30

Choć przez koronawirusa ESL Mistrzostwa Polski nieco ucierpiały, to na pewno można szukać małych pozytywów. Do pierwszych kwalifikacji Counter-Strike: Global Offensive, które startują już dziś zapisało się bowiem ponad 300 drużyn, co jest o wiele lepszym wynikiem w porównaniu do poprzednich edycji.

Przez sytuację panującą na świecie ESL Mistrzostwa Polski rozegrane zostaną w pełni przez internet. Oznacza to, że zarówno eliminacje, jak i finały 20. sezonu odbywać się będą w sieci. To nie zmienia faktu, że w zmaganiach udział wezmą najlepsze ekipy w kraju, które przez kilka tygodni będą walczyć w fazie zasadniczej.

Do głównego etapu można również awansować dzięki kwalifikacjom – pierwsza tura rozpocznie się dziś, zaś druga 20 kwietnia. Z każdego turnieju eliminacyjnego cztery najlepsze drużyny zapewnią sobie miejsce w fazie zamkniętej, w której o udział w ESL MP powalczy łącznie 12 formacji. Podobnie jak w poprzednich sezonach, tym razem zapisy także są otwarte dla wszystkich.

Wróćmy do przeszłości i sprawdźmy jakie zainteresowanie budziły eliminacje do zeszłorocznych edycji rozgrywek:

  • Wiosna 2019 #1 kwalifikacje – 87 zapisanych drużyn
  • Wiosna 2019 #2 kwalifikacje – 132 zapisane drużyny
  • Jesień 2019 #1 kwalifikacje – 79 zapisanych drużyny
  • Jesień 2019 #2 kwalifikacje – 94 zapisane drużyny

Okazuje się, że koronawirus przyniósł efekt uboczny w postaci większego zainteresowania kwalifikacjami do wiosennej edycji ESL Mistrzostw Polski w 2020 roku. Z powodu zamknięcia szkół, niektórych zakładów pracy czy ograniczeń w poruszaniu się, na kilka godzin przed startem pierwszej tury na liście zapisanych widnieje ponad 320 drużyn. Nie wszystkie jednak będą mogły powalczyć o awans, bo limit wynosi 256. Liczyć będzie się kolejność tzw. check-inów, których można dokonywać godzinę przed startem zmagań, czyli o 16:00. Chęć udziału zgłosić można pod tym adresem.

Fot. x-kom AGO / Krystian Pilawa