Team ESCA Gaming i AGO ROGUE na szczycie Ultraligi. K1CK zamyka tabelę

10.06.2021, 10:08:00

Nad wyraz interesująco prezentuje się tabela Ultraligi po pierwszym tygodniu szóstego sezonu. Wystarczy wspomnieć, że klasyfikację zamykają reprezentanci devils.one oraz… K1CK, a na szczycie zobaczyliśmy m.in. Team ESCA Gaming.

Pierwszy dzień ultraligowych zmagań minął w rytm niespodziewanych triumfów Komil&Friends i Teamu ESCA Gaming, kontrolowanego zwycięstwa PDW i dominacji AGO ROGUE nad K1CK. I choć sama inauguracja w kilku miejscach nieźle zaskoczyła społeczność, mecze zamykające tydzień również stały się niemałą niespodzianką.

O ile wygraną AGO ROGUE z devils.one traktować możemy jako klasyczne dopełnienie formalności, o tyle trzy kolejne mecze konsekwentnie podwyższały tętno komentatorom i kibicom. Kto by się bowiem spodziewał, że K1CK po niemałym młynie uzna wyższość Gentlemen’s Gaming? 

Diabły oraz ekipa Łukasza “puki style’a” Zygmunciaka zakończyły więc pierwszą kolejkę z niechlubnym bilansem 0:2, zamykając tym samym tabelę. Byli mistrzowie kraju – bo przecież zarówno devils.one, jak i K1CK w przeszłości zdobywały puchary – przygodę z szóstym sezonem kontynuować będą więc od pogoni za konkurencją.

Mało kto spodziewał się także upadku PDW. Spadkobiercy 7more7 Pompa Teamu w symbolicznym starciu z Illuminar Gaming zostali sprowadzeni do parteru. I szybko zapomnieli o otwierającym rozgrywki triumfie nad devils.one. – W związku z niezadowalającym ostatnio wynikami zamykamy orgę w pizdu elo – zakomunikowała ekspresowo Olimpia “komedyja” Cichosz, pani prezes PDW.

Istną wisienką na torcie miało być starcie Teamu ESCA Gaming z Komil&Friends. Już od wtorku jasnym było, że przynajmniej jedną z powyższych sekcji zobaczymy bowiem na szczycie tabeli, co zaskakiwało przede wszystkim w kontekście marnych wyników podczas piątego sezonu. Po zachowawczym spotkaniu, które pozwoliło się im lepiej wyskalować, to Kameleony ostatecznie zakończyły pojedynek triumfalnym gestem. 

Tym samym ESCA przez kolejny tydzień dzielić będzie miano lidera z AGO ROGUE. Życie, a przede wszystkim polskie League of Legends, bywają przewrotne.

Wyniki drugiego dnia Ultraligi:

  • devils.one
  • K1CK
  • Komil&Friends
  • PDW

Największy deal sponsorki w historii esportu. TSM otrzyma 210 milionów dolarów

Ultraliga powróci w najbliższy wtorek. Rozgrywki drugiego tygodnia zainauguruje pojedynek Illuminar Gaming i Gentlemen’s Gaming.

Fot. Team ESCA Gaming

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze