Erasmus znów esportowy. Zapisz się do turnieju szachowego

Erasmus znów esportowy. Zapisz się do turnieju szachowego

09.10.2021, 14:17:35

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ raz jeszcze łączy siły z Esports Association, aby promować swoje inicjatywy wirtualną rywalizacją. Tym razem spotkanie obu podmiotów zaowocowało esportowym turniejem w szachy online. Zapisy już ruszyły!

Tym razem esport towarzyszyć będzie wydarzeniu #ErasmusDays. – To doskonała okazja do przekonania się, jak za pomocą środków pochodzących z Programu można kreować szereg inicjatyw kształtujących nowe możliwości rozwojowe i edukacyjne zarówno w społeczności lokalnej, zawodowej, ale także – międzynarodowej – czytamy na oficjalnej stronie organizatorów. Jedną ze wspomnianych inicjatyw jest właśnie turniej szachowy online.

Turniej, do którego zapisać może się dosłownie każdy – bez znaczenia, czy posiada status ucznia lub studenta. Organizatorzy stawiają na integrację pokoleniową, łamanie barier społecznych, włączanie społeczne i różnorodność. Udział w wydarzeniu jest darmowy, a na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

Całe zmagania będą transmitowane przez Internet na platformie Twitch, a zmagania uczestników skomentują: mistrz FIDE Kacper Polok oraz Arcymistrz Maciej Klekowski. Ambasadorem rozgrywek został natomiast Maciej “Marianczello” Domin.

Rozgrywki podzielono na dwa etapy. Pierwszy to Kwalifikacje do turnieju finałowego. Odbędą się one w czwartek i piątek (14.10-15.10.2021). Finalistów wyłoni system szwajcarski na dystansie 13 rund. Ustalone tempo gry to 5 minut na zawodnika. Z każdych kwalifikacji do II etapu promocję uzyska 8 zawodników.

Drugi etap to turniej finałowy, który odbędzie się w sobotę 16 października. Tutaj wszystkie partie zostaną rozegrane w systemie pucharowym (pojedyncza eliminacja z partią rewanżową).

ZAPISY DO TURNIEJU W SZACHY ONLINE

Pierwsze spotkanie Narodowej Agencji Programu Erasmus+ z Esports Association nastąpiło w maju 2021 roku. Efektem partnerstwa okazały się wówczas esportowe rozgrywki League of Legends, które stały się integralną częścią programu Europejskiego Tygodnia Młodzieży. Turniejowi towarzyszyły ponadto prelekcje z udziałem ekspertów z esportowej branży.

***

Tekst powstał we współpracy z Esports Association w ramach promocji turnieju szachowego organizowanego w ramach #ErasmusDays.

Tagi:
Esports Association Narodowa Agencja Programu Erasmus+
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze