EPL wywrócony do góry nogami. Sezon podzielono na regiony, a finały odbędą się w Internecie
Biznes
CS:GO
Newsy

EPL wywrócony do góry nogami. Sezon podzielono na regiony, a finały odbędą się w Internecie

13.03.2020, 17:54:00

Epidemia koronawirusa SARS-Cov-2 uderza raz jeszcze. Rozgrywki ESL Pro League zostaną w całości rozegrane przez Internet. Decyzja, która początkowo dotyczyła wyłącznie sezonu zasadniczego, objęła również etap finałowy.

Przedstawiciele ESL poinformowali wczoraj o tym, że faza zasadnicza ESL Pro League nie zostanie rozegrana zgodnie z zapowiedziami na Malcie. Ze względów bezpieczeństwa uczestników oraz pracowników w całości przeniesiono ją do Internetu. Światowe finały mimo wszystko odbyć miały się w warunkach LAN-owych. Co prawda już nie w wielkiej arenie w Denver, ale w kameralnym studiu w Europie.

Wspieramy wszystkie działania mające na celu opanowanie rozwoju COVID-19. Restrykcje podróżnicze uderzyły w większość pracowników naszej firmy, jak i samych graczy, którym uniemożliwiono przybycie na plac boju, gdzie miał rozpocząć się sezon – zaznaczyli w notce na stronie ESL działacze ligi.

Rzeczywistość raz jeszcze zweryfikowała jednak ich plany. Okazuje się bowiem, że etap finałowy również odbędzie się w Internecie. – Jak wcześniej ogłoszono, finały sezonu nie odbędą się w Denver. W związku z dynamiką podróży, którą obserwowaliśmy w ciągu ostatnich kilku dni, postanowiliśmy przenieść play-offy do sieci. Dywizje Europy i Ameryki Północnej będą miały w tym sezonie własnych mistrzów – komunikują organizatorzy.

„Osobni mistrzowie z Europy i Ameryki Północnej?” – zapytacie. Rezygnacja z LAN-owch zmagań na rzecz rywalizacji przez sieć zmusiła włodarzy rozgrywek do wywrócenia formatu ligowego do góry nogami. ESL Pro League podzielono wyjątkowo na cztery grupy – trzy europejskie oraz jedną amerykańską:

Aby maksymalnie ograniczyć liczbę podróży dla drużyn, liga zostanie skutecznie podzielona na dywizję europejską i północnoamerykańską. Pozwoli to graczom pozostać w bieżącej lokalizacji i nadal grać w konkurencyjnym środowisku online z minimalnymi ograniczeniami sieci – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Na liście uczestników pojawiły się ponadto trzy zmiany. Z udziału w rozgrywkach zrezygnowali gracze Renegades, Sharks oraz Heroic. Zastąpią ich kolejno: Swole Patrol, sekcja jeszcze nieogłoszona oraz BIG. W takim przypadku podział grupowy wygląda następująco:

 Grupa AGrupa BGrupa CGrupa D
#eeeeeeAstralisNatus VincereEvil Geniusesmousesports
#eeeeeeTeam VitalityFnaticTeam LiquidG2 Esports
#eeeeeeNinjas in PyjamasForZe100 ThievesFaZe Clan
#eeeeeeGODSENTNorthFURIA EsportsVirtus.pro
#eeeeeeENCEBIGSwole PatrolOG
#eeeeeeBOOM EsportsComplexityZESPÓŁ NIEZNANYTYLOO

–Po raz kolejny chcielibyśmy podziękować wszystkim drużynom i CSPPA, które były bardzo pomocne oferując swoje udogodnienia i lokalizacje obozów dla graczy z innych krajów. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić uczestnikom najbezpieczniejsze środowisko – kończą organizatorzy.

Jedenasty sezon EPL-a rozpocznie się już szesnastego marca. Codziennie rozgrywane będą trzy mecze BO3.

Fot. ESL / Bart Oerbekke