EPL-u, bój się. Anonymo wychodzi z grupy ESEA Premier

10.03.2021, 10:13:12

Anonymo Esports wykonało wczoraj kolejny poważny krok w skomplikowanej drodze do ESL Pro League. Polska ekipa odniosła wczoraj łatwe zwycięstwo przeciwko zamykającemu tabelę grupową Nexus, jednak triumf ten nie miał wyłącznie symbolicznego znaczenia. Wygrana zagwarantowała bowiem naszym rodakom udział w fazie pucharowej ESEA Premier.

Dzień mynia

Nie mylić nazewnictwem z dniem konia, chociaż przekaz jest dokładnie ten sam. Wiktor “mynio” Kruk zabawił się wczoraj w smurfa na orzełkach i nie oszczędził rumuńskich przeciwników. To właśnie były reprezentant Wisły All in! Games Kraków swoimi przebojowymi akcjami nadawał tempo grze Anonymo Esports. A to zaowocowało pięknym triumfem.

Mecz od początku miał być tylko formalnością, jednak zwycięstwo dawało Anonymo więcej niż jedną korzyść. 

Po pierwsze – dawało wspomniany wcześniej awans do fazy pucharowej ESEA Premier.

Po drugie – gwarantowało kolejne punkty rankingowe, przed poniedziałkową aktualizacją, która dla polskich drużyn może okazać się przełomowa.

Po trzecie – wlewało dzban pewności siebie, która mogła ucierpieć po dość bolesnej porażce z HAVU w turnieju Snow Sweet Snow 2.

Anonymo Esports 2:0 Nexus (Inferno 16:7, Nuke 16:7)

EPL stoi otworem? Na takie wnioski za wcześnie. Dobra gra Anonymo daje jednak nadzieję, że kolejny sezon ligi dla najlepszych na całym świecie dla polskich kibiców wcale nie musi być nudny. Ale to nie tylko Anonymo, bo przecież także Wisła All in! Games Kraków. Wisła, która wczoraj co prawda przegrała, jednak wciąż okupuje pozycję premiowaną awansem do kolejnej fazy. A na dokładkę AGO czy PACT. Polska delegacja w ESL Pro League zamknie się najwyżej na jednej formacji, jednak emocje związane z walką o to miejsce są wyjątkowe. 

Dziś kolejne pojedynki, lecz tym razem już bez Anonymo. Podopieczni Adriana “imd” Piepera wciąż muszą rozegrać jeszcze jedno spotkanie w ESEA Premier, jednak tym razem walczyć będą wyłącznie o jak najlepsze rozstawienie w fazie pucharowej.

Harmonogram polskich meczów ESEA Premier na dziś:

  • 19:00 – Wisła All in! Games Kraków vs Apeks (transmisja)
  • 19:00 – MAD DOG’S PACT vs Sangal (transmisja)

Fot. GG League / Maciej Kołek

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze