Entropiq pierwszym demonem THOSE GUYS. NEEX i MOLSI wygrywają Polish Open
Newsy
POLSKI ESPORT
VALORANT

Entropiq pierwszym demonem THOSE GUYS. NEEX i MOLSI wygrywają Polish Open

04.09.2020, 16:30:09

Nadeszło przełamanie. THOSE GUYS wreszcie znalazło godnego rywala, po raz pierwszy w historii zespołu nie wygrywając turnieju. Tytuł mistrzowski Polish Open sprzed nosa zgarnęli im reprezentanci Entropiq.

Valorantowa rzeczywistość była do tej pory określana jasno. Gracze G2 Esports są władcami Europy, wygrywając wszystko, co można zwyciężyć. Nad Wisłą z kolei o miano najlepszych skrupulatnie walczyli reprezentanci THOSE GUYS. Od maja – nieważne w jakiej konfiguracji podchodziliby do turniejów – najzwyczajniej w świecie nie było na nich mocnych.

Valorant Challenge? Zwycięstwo. Polish Esports Cup? Triumf. x-kom AGO Cup 2? Złoty medal. Crunchips Cup? Znów zwycięstwo. Dell Cup by x-kom AGO? Dominacja zeeka i spółki. Polish Invitational – 5 vs 5? Piąty tytuł mistrzowski do kolekcji. Żadnego znaczenia nie miało to, kto stawał na drodze „tych gości”. Efekt finalny zawsze był taki sam. Do czasu.

***

Nagle rozpoczął się bowiem turniej Polish Open #FRAMESWINGAMES, a na drodze stanęli zawodnicy Entropiq, prezentując pełnię potencjału. Początek był co prawda obiecujący. Team HIGHSTYLED został literalnie zmiażdżony. Ekipa „ciszej” mimo próby nawiązania walki też wreszcie upadła.

Kiedy jednak w drugim narożniku pojawił się międzynarodowy skład z Sebastianem „NEEXem” Trelą i Michałem „MOLSIm” Łąckim na czele, zabrało pary. Walka trwała jednak do samego końca, a żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać.

Już pierwsza mapa pokazała, o skali jakiego pojedynku mówimy. Reprezentanci Entropiq do zwycięstwa na Ascent potrzebowali przecież doliczonego czasu. Split? Odpowiedź THOSE GUYS po piekielnie wyrównanej walce. Mistrza turnieju wskazać miał więc Bind. Bind, który ostatecznie padł łupem wielonarodowościowego kolektywu. Ach, ten zabójczy NEEX!

  • THOSE GUYS 1:2 Entropiq – Ascent 12:14; Split 13:11; Bind 10:13

***

Ktoś w końcu musiał nas pokonać. Entropiq to mega mocna ekipa. Należą im się wielkie gratulacje! A teraz w końcu jakaś przerwa, garść przemyślenia i przede wszystkim treningi i taktyki – komentował na gorąco Dominik „Nero” Dąbrowski, trener THOSE GUYS.

NEEX – forma mutant. Robot w ręce z tym operatorem, kilka świetnych clutchy. Ten turniej to duży impuls dla THOSE GUYS, którzy trafili na godnego przeciwnika. Nadal to najlepsza ekipa w Polsce, ale wiele zespołów depcze im po piętach – dodał Tomasz „Magvayer” Filipiuk, komentator i ekspert esportowy.

NEEX i MOLSI wreszcie mogą pochwalić się więc pierwszym triumfem, za który zainkasowali 1,500 dolarów. Czeska organizacja na pewno zaciera już ręce na kolejne sukcesy.

Fot. Entropiq
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najbardziej oceniane
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
squizzy
squizzy
27 dni temu

hej, bardzo fajnie jakbyś napisał jaki był wynik + składy drużyn, a nie tylko że nex i molsi wygrali sobie – a co z pozostałą trójką, bo ja nie śledzę 24/7 valoranta i rosterów. Nie rozumiem również zdania Tomasza „Nadal to najlepsza ekipa w Polsce, ale wiele zespołów depcze im po piętach” – finał był BO3 czy BO5? Zakładając, że jeśli these guys dostali na bo5, to wydaje mi się, że jednak entropiq jest lepszą ekipą w Polsce na ten moment.