Entropiq i DBL w kolejce trofeum. Kto zgarnie puchar EDC?

27.06.2021, 11:09:17

Czas na ostatni przystanek podczas European Development Championship. W walce o tytuł mistrzowski międzynarodowych rozgrywek pozostały już tylko dwie sekcje. Wielki finał upłynie w rytm wymiany ognia pomiędzy Entropiq a DBL Poney.

Trwające od dwudziestu dni rozgrywki zbliżają się do końca. Z wyścigu o puchar i nagrody pieniężne wyeliminowano już czternaście sekcji – w tym polskie Izako Boars. Dręczone wówczas kadrowymi zawirowaniami Dziki nie zdołały bowiem przedrzeć się przez fazę grupową.

Nie o przegranych a o potencjalnych zwycięzcach winniśmy dziś jednak rozmawiać. A jest o kim, bo do ostatniego meczu zawodów przedarli się reprezentanci DBL Poney oraz Entropiq – zespołu, który właściwie od startu EDC namaszczany był na największego faworyta zawodów. To w końcu szesnasta drużyna według światowego rankingu.

Obie sekcje zdominowały rozgrywki grupowe, wdrapując się na szczyt koszyków. A skoro dziś o nich piszemy – w play-offach poradziły sobie równie dobrze. Popularne Kuce z kwitkiem odprawiły kontrowersyjną Akumę, a następnie do parteru sprowadziły Copenhagen Flames. Entropiq ograło z kolei Trident Clan i Sangal Esports. Bilans mapowy Francuzów i Rosjan jest przy tym bliźniaczy – strata jednej mapy na przestrzeni całego turnieju.

14:00 – Entropiq vs. DBL Poney – BO3 – TRANSMISJA

Spotkanie wystartuje o godzinie 14:00. Zwycięzca cieszyć się będzie z nagrody głównej w wysokości 17,5 tysiąca dolarów. Srebrni medaliści zasilą swoje konto kwotą 7,5 tysiąca. Nie pieniądze są jednak w tym przypadku najważniejsze. Trofeum wzbogacające kolekcję pucharów i istotne w globalnej klasyfikacji punkty wydają się dla graczy zdecydowanie cenniejsze.

Powrót x-kom AGO do ESL Pro League na wyciągnięcie ręki

Partnerami polskiej transmisji European Development Championship zostali Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, LG, SPC Gear oraz Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO. Finał relacjonowany będzie na kanale organizatora.

Fot. DreamHack / Luc Bouchon

Tagi:
DBL Poney Entropiq European Development Championship
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze