Endpoint z problemami wizowymi. Na IEM Fall zagra trener formacji

Endpoint z problemami wizowymi. Na IEM Fall zagra trener formacji

28.09.2021, 13:22:25

Endpoint nie wystąpi podczas Intel Extreme Masters Fall w pełnym składzie. Mohammad „⁠BOROS⁠” Malhas nie uzyska na czas wizy uprawniającej podróż do Szwecji, wobec czego w szeregach drużyny zagra… trener formacji.

Endpoint ma za sobą istny maraton kwalifikacyjny, który ostatecznie doprowadził europejska sekcję na Intel Extreme Masters Fall. Drużyna Thomasa „Thomasa” Uttinga najpierw owocnie przeprawiła się przez otwarte eliminacje, aby następnei cieszyć się w zamkniętej drabince. Mimo niemałego wysiłku, który kosztował sekcję, ta podczas głównego wydarzenia nie wystąpi jednak w głównym składzie.

Z problemami wizowymi zmaga się Mohammad „⁠BOROS⁠” Malhas, który aktualnie nie może pojawić się na terenie Sztokholmu. Wobec tego miejsce siedemnastoletniego talentu z Jordanii podczas szwedzkiego turnieju zajmie Allan Hender, zatrudniony niecały tydzień temu szkoleniowiec zespołu.

Jesteśmy szczerze zdenerwowani i rozczarowani, informując was, że nie byliśmy w stanie na czas zdobyć wizy dla BOROSA, aby mógł wziąć udział w imprezie IEM Fall w Sztokholmie. Ze względu na napięte ramy czasowe między zamkniętymi kwalifikacjami a wydarzeniem, a także z inne czynniki, nie byliśmy w stanie uzyskać potrzebnych dokumentów. Nie pomogły nawet regularne kontakty z ambasadą szwedzką i władzami czytamy w oficjalnym oświadczeniu organizacji.

Włodarze jednocześnie podkreślają, że problemy Malhasa wynikają jedynie z ograniczeń czasowych. BOROS w niedalekiej przyszłości prawdopodobnie otrzyma odpowiednie dokumenty, dzięki czemu zacznie podróżować wraz z drużyną zarówno na turnieje, jak i obozy szkoleniowe. 

W kwietniu bieżącego roku Endpoint wciągnęło w swe szeregi akademię. Jedną z motywacji były właśnie sytuacje kryzysowe związane z nieprzewidzianymi zmianami w składzie. Rygorystyczna polityka Valve związana z roszadami kadrowymi nie pozwoliła jednak brytyjskiej organizacji wprowadzić gracza ze szkółki. Wobec tego formacja wystąpi na IEM Fall z nowo zakontraktowanym i niegrającym na co dzień trenerem – Allanem Henderem.

Mimo to nadal cieszymy się, że możemy wziąć udział w tym prestiżowym wydarzeniu. To będzie nasz pierwszy LAN od 18 miesięcy, co sprawia, że jeszcze bardziej nie możemy się go doczekać. Chcielibyśmy z tego miejsca podziękować naszym fanom za ich nieustające wsparcie – kontynuowali włodarze klubu.

Skład Endpoint na czas Intel Extreme Masters Fall:

  • Thomas „⁠Thomas⁠” Utting
  • Kia „⁠Surreal⁠” Man
  • Max „⁠MiGHTYMAX⁠” Heath
  • Joey „⁠CRUC1AL⁠” Steusel
  • Allan „Allan” Hender

Intel Extreme Masters Fall wystartuje 29 września. Aż 24 drużyny staną do walki o nagrody z puli 105 tysięcy dolarów, a przede wszystkim ostatnie punkty pozwalające awansować na PGL Majora w Sztokholmie. Endpoint trafiło do grupy B. O awans do play-offów rywalizować będzie z Heroic, Astralis, Complexity Gaming, Sinners Esports i Movistar Riders.

Fot. Stephanie ''Vexanie'' Lindgren
Tagi:
Allan BOROS Endpoint Intel Extreme Masters Fall
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze