ENCE w TOP16 PGL Majora! Dycha i hades z fantastycznym występem

ENCE w TOP16 PGL Majora! Dycha i hades z fantastycznym występem

28.10.2021, 17:19:18

Paweł “Dycha” Dycha i Olek “hades” Miśkiewicz jutrzejszy dzień mogą spędzić w hotelowych pokojach. ENCE pokonał dziś BIG, czym zagwarantowało sobie promocję do Fazy Legend. Polacy na serwer powrócą pojutrze, już w czołowej szesnastce PGL Majora.

ENCE przed dzisiejszymi zmaganiami mogło pochwalić się bilansem 2-1 w systemie szwajcarskim. Oznaczało to nic innego, jak to, że pojedynek z BIG mógł wprowadzić drużynę dwóch Polaków do kolejnego etapu PGL Majora. Porażka natomiast byłaby bolesna, jednak nie oznaczałaby końca przygody z turniejem.

Walka rozpoczęła się znakomicie, w końcu ENCE pokazało żelazną defensywę na wyborze przeciwników – Duscie2. Sytuacja diametralnie się odwróciła, kiedy drużyny zmieniły strony. Myśleliśmy, że międzynarodowa mieszanka pokazała świetną obronę. I tak też było. Mur postawiony przez BIG był jednak jeszcze szerszy, grubszy i wyższy. ENCE przebiło go zaledwie raz, co nie wystarczyło do wygrania pierwszego pojedynku.

Mirage to jednak zupełnie inna historia. A wiele w tym zasług Dychy, który pojedynek zakończył z niemal trzydziestoma eliminacjami na koncie. A to wszystko w zaledwie dwadzieścia trzy rundy. Polak dołożył największą z cegieł do zwycięstwa swojej drużyny i wyrównania stanu serii. O losach pojedynku miał więc rozstrzygnąć Nuke.

Nuke, który na przestrzeni dotychczasowych pojedynków PGL Majora szeroko się do ENCE uśmiechał. I nie inaczej było też w tym przypadku. ENCE po poprawnej stronie defensywnej rozpoczęło swój koncert w ataku. Koncert, który w świecie realnym zagrałby Sobel – bo skończył się przedwcześnie. Polska widownia w tym przypadku wyszła jednak z niego przeszczęśliwa.

ENCE 2:1 BIG (10:16 Dust2, 16:8 Mirage, 16:10 Nuke)

Dycha, hades i spółka zagwarantowali sobie awans do Fazy Legend, w której czekają już NAVI, Gambit, Vitality czy Evil Geniuses z MICHEM na pokładzie. Czołowa ósemka wydaje się być dla ENCE jak najbardziej realnym scenariuszem.

Fantasyexpo połączyło siły z FRENZY. Dzięki temu polska transmisja z PGL Majora w Sztokholmie transmitowana będzie zarówno na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego, jak i w telewizji Polsat Games.

Fot. GG League / Maciej Kołek

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze