CS:GO
Newsy

ENCE rozkrada HAVU. Finowie łatają luki po Aerialu oraz trenerze

05.11.2020, 15:30:44

ENCE znów w komplecie. O ile jeszcze niedawno pojawiały się spekulacje na temat tego, że miejsce Janiego „Aeriala” Jussili w podstawowym składzie zajmie występujący na co dzień w GODSENT Jesse „zehN” Linjala, o tyle dziś możemy być już pewni, że Fin przynajmniej na ten moment nie dołączy do rodzimego rosteru. Formacja dowodzona przez Miikke „suNnego” Kemppi ściągnęłą do siebie dwóch dotychczasowych reprezentantów HAVU. 

Odkąd w sierpniu ubiegłego roku ENCE zdecydowało się pożegnać swojego ówczesnego lidera – Aleksiego „Aleksib” Virolainena, fińską formacją targają coraz to większe problemy. Skandynawowie przez kilkanaście ostatnich miesięcy nie potrafili nawiązać do dobrej dyspozycji sprzed lat i choć udało im się osiągnąć kilka przyzwoitych wyników, to w ogólnym rozrachunku ich postawę należy określić jako…syf, kiła i mogiła.

Tym samym skandynawska organizacja nie uchroniła się przed kolejnymi zmianami. W kwietniu 2020 roku skład zasilił Elias „Jamppi” Olkkonen, który przez blokadę od VALVE nie może jednak brać udziału w turniejach kwalifikacyjnych do Majora, jak i samych mistrzostwach świata w CS:GO. A skoro już mowa o banach, to warto też dodać do tego kwestię utraty trenera, bo Slaava „Twista” Räsänen został ukarany przez ESIC blokadą za nadużycie bugu umożliwiającego obserwowanie konkretnych punktów mapy. Doświadczony Fin pozostał jednak w organizacji i pełni aktualnie funkcję analityka.

Na domiar złego kilka dni temu konieczność urlopu zdrowotnego zgłosił Aerial, który w ostatnich miesiącach rzeczywiście był jedynie cieniem samego siebie. Z uwagi na to, że wcześniej do HAVU sprzedany został Sami „xseveN” Laasanen, ENCE nie miało nawet składu, który mógłby wystąpić podczas Elisa Invitational 2. Wówczas pojawiły się też pierwsze plotki, których autorem był Jarek „Dekay” Lewis, które mówiły o zainteresowaniu zehNem.

Ostatecznie w nowym składzie ENCE zobaczymy 24-letniego Joonasa „⁠doto⁠” Forssa, który został wykupiony z HAVU i parafował z fińską organizacją dwuletni kontrakt. Perspektywiczny riffler tylko w tym roku wygrywał takie rozgrywki jak BLAST Rising, Rainmaker Open czy Assembly Winter 2020. Zajął też trzecią lokatę podczas premierowej edycji FLASHPOINT, co zagwarantowało jego formacji czek na sto tysięcy dolarów.

Wraz z doto szeregi ENCE zasila również Eetu „⁠sAw⁠” Saha, który w ostatnim czasie pełnił funkcje prowadzącego HAVU. 28-latek ma jednak doświadczenie w roli szkoleniowca, w którego wcielał się w 2019 roku.

Aktualny skład ENCE:

  • Elias „Jamppi” Olkkonen
  • Miikka „suNny” Kemppi
  • Jere „sergej” Salo
  • Aleksi „allu” Jalli
  • Joonas „doto” Forss
  • Eetu „sAw” Saha (trener)
  • Jani „Aerial” Jussila (niekatywny)

Fot. BLAST / Leo Sang

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze