Elazer z awansem na DH Masters. Pięciu Polaków w gronie uczestników

Elazer z awansem na DH Masters. Pięciu Polaków w gronie uczestników

27.09.2021, 14:17:40

Mikołaj “Elazer” Ogonowski awansował na DreamHack Masters Winter 2021. Reprezentant x-kom AGO z powodzeniem przeszedł przez cykl kwalifikacyjny, zgarniając przepustkę na główne wydarzenie.

Udział w kwalifikacjach na DreamHacka Masters winter 2021 wzięli udział m.in. Adam „Ziomek” Skorynko, Sebastian „Rodzyn” Leszczyński, Michał „PAPI” Królikowski, Igor „Indy” Kaczmarek, Jakub „Trifax” Kosior, Tomasz „Aristori” Rutkowski czy Jakub „Snoxtar” Gwiazda. 

Żaden z nich nie przedostał się jednak do zamkniętego etapu walki. Na ostatniej prostej rywalizacji o przepustki zobaczyliśmy więc bezpośrednio zaproszonych Mikołaja “Elazera” Ogonowskiego oraz Tymoteusz „ArT” Makaran, który tuż przed startem rozgrywek zastąpił niedysponowanego wówczas Szymona „Ziggy’ego” Filipka.

O ile jednak ArT pożegnał się z awansem na mecz przed jego uzyskaniem, o tyle Elazer z powodzeniem zakończył proces kwalifikacyjny. Ogonowski z kwitkiem odprawił Marka „Adonminusa” Ioshpę oraz Davida „Lilbowa” Moschetto.

Tym samym na liście uczestników DreamHacka Masters Winter 2021 zobaczymy aż pięciu Polaków. Oprócz Elazera udział w zmaganiach wezmą bowiem Mateusz „Gerald” Budziak spod szyldu PSISTROM Gaming, Krystian „Krystianer” Szczęsny z Teamu Blacer, Grzegorz „MaNa” Komincz reprezentujący Team Liquid i gracz KaiZi Gaming – Piotr “Spirit” Walukiewicz.

Stawka jest niemała. I nie chodzi tylko o pieniądze z puli 74 tysięcy dolarów. Najlepsi gracze z Europy ręce zacierają przede wszystkim na myśl o bezpośrednich zaproszeniach na światowe finały cyklu. Cenne będą również punkty w klasyfikacji ESL Pro Tour, które również gwarantują potencjalne awanse.

DreamHack Masters Winter 2021 odbywać będzie się od 29 września do 17 października.

Fot. x-kom AGO
Tagi:
DreamHack Masters Elazer Gerald Krystianer MaNa Spirit
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze