Ekipa byali’ego i innocenta trafi do tomorrow.gg? Być może powtórzy się sprawa „Adwokacika”

27.09.2018, 11:23:00

Zastanawialiście się, co dalej z MIKSTURĄ – a więc drużyną Pawła „byali’ego” Bielińskiego – po wpadce w zamkniętych kwalifikacjach do Polskiej Ligi Esportowej? Zespół budowany wokół byłego gracza Virtus.pro prawdopodobnie zasili tomorrow.gg i mimo eliminacyjnej porażki w rozgrywkach jednak wystąpi.

Spekulacje dotyczące wciągnięcia formacji byali’ego i Pawła „innocenta” Mocka w szeregi tomorrow.gg wywołał wpis opublikowany w mediach społecznościowych drużyny. Nietrudny rebus zawierający emotikony nasuwające skojarzenia z „miksturą” nie jest co prawda oficjalnym ogłoszeniem, ale – jak dowiedziała się nasza redakcja – to nastąpi lada dzień.

Jeśli przypuszczenia transferowe się potwierdzą, zespół byłego już reprezentanta Virtus.pro regularnie występować będzie w Polskiej Lidze Esportowej. tomorrow.gg dysponuje bowiem zapewnionym w zmaganiach miejscem. To wywalczyła dla organizacji kadra Grzegorza „SZPERA” Dziamałka, zdobywając mistrzowski tytuł trzeciej edycji właśnie z symbolem słońca na piersiach.

Powtarza się wiec sytuacja, w której tomorrow.gg wyciąga rękę do perspektywicznej ekipy złożonej zarówno z gwiazd sceny, jak i nieco mniej doświadczonych graczy. W zeszłym sezonie był to Adwokacik tworzony wokół SZPERA i Kacpra „kap3ra” Słomy. Po kieleckim triumfie przed zespołem malowała się świetlana przyszłość. Tę zrujnowały jednak ograniczenia kontraktowe, o czym szerzej rozmawialiśmy w wywiadzie z Mikołajem Pecko, współwłaścicielem zespołu:

Od razu po zakończeniu otwartych kwalifikacji do Minora Team Kinguin poinformował nas o dwóch opcjach przedłużenia współpracy ze SZPEREM i kap3rem. Po dłuższej analizie oba rozwiązania wykraczały poza nasze możliwości finansowe. Natychmiast poinformowaliśmy o tym Team Kinguin, by ewentualnie przemyśleć inne rozwiązanie. Naszym priorytetem było dobro zawodników, dlatego jako tomorrow.gg przedstawiliśmy trzecią opcję. Ta została jednak odrzucona. Rozumiem zarząd Teamu Kinguin i to, że nie był zainteresowany nią w kontekście biznesowym. Szanuję tę decyzję i nie chowam żadnej urazy – wspominał Pecko.

Od czasu zakończenia finałów LAN-owych trzeciego sezonu Polskiej Ligi Esportowej tomorrow.gg nie uczestniczyło aktywnie w esportowych rozgrywkach. Drużyny najzwyczajniej w świecie nie reprezentował żaden zawodnik. Wraz ze startem kolejnej odsłony PLE może się to w końcu zmienić.

Nie wiemy jednak, jak rozwiązana zostanie sprawa z kontraktami Bielińskiego i Mocka. Ten pierwszy nadal posiada przecież ważną umowę z Virtus.pro, a drugi z Tempo Storm. W przeszłości tomorrow.gg zawodników związanych z innymi drużynami po prostu wypożyczało. 

Prawdopodobny skład tomorrow.gg:

  • Paweł „byali” Bieliński
  • Paweł „innocent” Mocek
  • Kamil „Sobol” Sobolewski
  • Konrad „EXUS” Jeńczeń
  • Patryk „Sidney” Korab

Start czwartego sezonu Polskiej Ligi Esportowej zaplanowany jest na drugiego października.

Fot. FACEIT/Joe Stephens

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze