Efekt dev1ce’a. NIP z najwyższą pozycją w rankingu od ponad dwóch lat

Efekt dev1ce’a. NIP z najwyższą pozycją w rankingu od ponad dwóch lat

22.06.2021, 16:18:14

Równo dwa miesiące temu Nicolai “dev1ce” Reedtz dołączył w szeregi NIP. Wciąż krótka przygoda duńskiego snajpera ze szwedzkim zespołem okazała się niezwykle owocna. Skład z trzynastej pozycji w światowym rankingu wskoczył na szóstą lokatę i wciąż jest daleki od swojego sufitu.

Zanim jednak o NIP, wypada wspomnieć nieco o polskich formacjach w rankingu. Tu klasycznie nuda jeśli chodzi o włączanie się do światowej czołówki, jednak przetasowaniom na rodzimym podwórku nie ma końca. Tym razem fotel lidera odzyskał x-kom AGO, które od dłuższego czasu ściga się z Anonymo Esports oraz Wisłą All in! Games Kraków.

Sami nie wiemy, co mogłoby przynieść rodzimym formacjom nie tylko upragniony awans, ale też stały angaż w czołowej trzydziestce rankingu. Może awans do ESL Pro League, do którego zbliża się obecnie x-kom AGO. Trzy poprzednie przygody Jastrzębi z ligą dla najlepszych zakończył się jednak miernie i niewiele wskazuje, aby czwarta miała być lepsza.

Dość o Polakach – czas na ścisłą czołówkę. A w niej – jak już wspomnieliśmy – wojuje przede wszystkim NIP. Szwedzko-duńska formacja zaliczyła skok o aż pięć pozycji i jest o włos od awansu do czołowej piątki. Wiecie kiedy ostatni raz NIP było na piątej lokacie w rankingu HLTV? Na początku 2018 roku, kiedy karabinem władał tam jeszcze Christopher “GeT_RiGhT” Alesund. Szóste miejsce ostatni raz zajmowali natomiast ponad dwa lata temu. Mówimy tu więc o najlepszym okresie drużyny od dawna, a to dopiero jego początek.

dev1ce przyniósł do szwedzkiej organizacji nie tylko urodzaj talentu, ale też ogrom doświadczenia i garść pewności siebie. Zawodnicy uwierzyli w siebie i przede wszystkim – uwierzyli w sukces. Jasne, pewnie zganicie nas za to, że chwalimy NIP. Ale ile można żyć jednym nieszczęsnym zdarzeniem? Żarty żartami, ale progres tej drużyny zasługuje na uwagę.

TOP10 rankingu HLTV:

 

Miejsce Drużyna Zmiana pozycji
1. Gambit
2. Natus Vincere
3. G2 Esports +1
4. Heroic -1
5. Virtus.pro
6. NIP +5
7. Astralis
8. mousesports -2
9. BIG
10. Vitality -2

Fot. NIP

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze