Błogosławieni ci, którzy nie widzieli, a uwierzyli. EDward Gaming mistrzem Worlds 2021!

Błogosławieni ci, którzy nie widzieli, a uwierzyli. EDward Gaming mistrzem Worlds 2021!

07.11.2021, 10:32:49

Mało kto się tego spodziewał w 2021 roku, ale jednak – Chiny wróciły na tron Mistrzostw Świata. Reprezentanci EDward Gaming zagrali na nosie ekspertom i sporej grupie społeczności, stając na najwyższym stopniu podium Worlds 2021.

Szykował się mecze jednostronny, ekspresowy, wolny od wielkich zaskoczeń i zwrotów akcji. DWG KIA w wyobraźni wznosiło Puchar Przywoływacza jeszcze przed startem finałowego pojedynku. Robiło to zresztą w rytm oklasków ekspertów, komentatorów i fanów na całym świecie. Mało kto wierzył, że EDward Gaming będzie w stanie zatrzymać Koreańczyków na drodze do obrony mistrzowskiego tytułu.

Błogosławieni jednak ci, którzy nie widzieli, a uwierzyli. Przedstawiciele LoL Pro League postanowili bowiem zapisać się na kartach historii jako pierwsze sekcja z Chin, która w najważniejszym meczu sezonu pokonała koreańską drużynę. Okazało się, że zostaliśmy świadkami nie tylko niezwykle wyrównanej, skąpanej w zawirowaniach, a przede wszystkim pełnej serii BO5. Zobaczyliśmy mecz, w którym upadł bohater predysponowany do rozpoczęcia okresu prawdziwej dominacji.

DWG KIA 2:3 EDward Gaming

DWG KIA nie obroniła więc mistrzowskiego tytułu, kontynuując niesamowity rajd, który rozpoczęła w dniu narodzenia organizacji. Kim „Khan” Dong-ha nie zakończył natomiast kariery symbolicznym wzniesieniem trofeum i na służbę wojskową wyruszy bez spełnienia najważniejszego celu w esportowej karierze. Choć w play-offach Worldsów zobaczyliśmy aż cztery formacje z LCK, żadna z nich nie opuści Reykjavíku ze złotymi medalami w walizkach.

EDward Gaming nie tylko przywróciło Chiny na sam szczyt światowej sceny, ale również wygrało pierwsze Worldsy od początku istnienia organizacji. Praca realizowana od 2013 roku wreszcie zebrała najsłodsze plony, jakie tylko zrodziła scena League of Legends. Puchar Przywoływacza. 

Chiny mogą cieszyć się więc z trzeciego mistrzowskiego tytułu w historii, a EDG dopisało się do bohaterskiego panteonu tworzonego wcześniej przez FunPlus Phoenix i Invictus Gaming. I dały temu wyraz, tłumnie zalewając ulice chińskim miast, euforycznie ciesząc się z sukcesu rodaków.

Finał Worlds 2021 pobił zresztą rekord oglądalności. W Internecie – z wyłączeniem chińskim platform streamingowych – bój DWG KIA z EDward Gaming w szczytowym momencie śledziło 4 018 728 osób. Tytuł najbardziej wartościowego gracza turnieju otrzymał midlaner EDG – Lee „Scout” Ye-chan.

EDward Gaming za mistrzowski tytuł zgarnęło Puchar Przywoływacza, złote pierścienie, a także 22% z puli nagród, a więc $489,500.

Fot. LoL Esports

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze