Dzik jest dziki, dzik jest zły. Illuminar Gaming gromi Izako Boars w półfinale PLE

05.12.2020, 21:17:57

Zaskoczeń nie uświadczono. W pierwszym półfinałowym starciu w ramach Polskiej Ligi Esportowej Illuminar Gaming okazało się znacznie lepsze od Izako Boars, które na drugiej mapie ugrało zaledwie pięć rund. Janusz „Snax” Pogorzelski i jego kompani zameldowali się tym samym w wielkim finale imprezy. 

Pierwsza mapa rozpoczęła się od wygranej przez Izako Boars rundy pistoletowej, co nie pozwoliło jednak na wypracowanie sobie większej przewagi. Illuminar Gaming błyskawicznie odpowiedziało udanym forcem i prawie złapało odpowiedni rozpęd. Prawie, bo przy wyniku 4:1 na korzyść świeżo upieczonych mistrzów Polski serwery spadły z rowerka i przez godzinę musieliśmy się modlić o studio, które rzekomo chciał rozwalić Maciej „Luz” Bugaj.

Do spotkania wróciliśmy przy wyniku 6:1 na korzyść podopiecznych Adriana „IMD” Piepera, ale Janusz „Snax” Pogorzelski i jego kompani zostali chyba nieco wybici z rytmu, bo po powrocie do rozgrywki „Dziki” ruszyły z kopyta. Dobra postawa Mateusza „TOAO” Zawistowskiego i jego kolegów pozwoliła ugrać cztery oczka z rzędu, co nie przełożyło się jednak na długofalowy sukces. Końcówka pierwszej połówki należała już do IHG, które napędzane atomową postawą Arka „Vegiego” Nawojskiego raz po raz kasowało przeciwników.

Po zmianie stron Illuminar Gaming zgarnęło drugą pistoletówkę, a triumf w dwóch kolejnych rundach zwiastował rychłe zakończenie spotkania. Izako Boars stać było jeszcze na jeden, obiecujący zryw, jednak w ogólnym rozrachunku nie miał on większego znaczenia. W końcówce zdecydowała zimna krew, której więcej mieli reprezentanci IHG. Po porażce na swojej mapie podopieczni Bartosza „Hypera” Wolnego musieli odpowiedzieć na Overpassie.

No i odpowiedzieli. W rundzie numer cztery. Oraz siedemnaście, osiemnaście, dziewiętnaście i dwadzieścia. I to by było w sumie na tyle.

Illuminar Gaming na Overpassie wsadziło watahę Izaka do sokowirówki i zrobiło z nich przecier. I choć nie znamy języka migowego, to niektóre ruchy rąk Pani, która zajmowała się tłumaczeniem, wskazywały na frazę „masakracja”.

Illuminar Gaming 2:0 Izako Boars (16:11 Vertigo, 16:5 Overpass)

Już za moment rozpocznie się drugi półfinał Polskiej Ligi Esportowej, w którym zmierzą się reprezentanci Actiny PACT oraz HONORIS. Mecz będziecie mogli oglądać na oficjalnych kanałach Polsat Games.

Fot. Illuminar Gaming / Maciej Kołek

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze