Intel Extreme Masters Summer nie dla Dychy

Intel Extreme Masters Summer nie dla Dychy

27.04.2021, 12:02:19

Rozgrywki Intel Extreme Masters Summer nie były pisane ENCE. Paweł “Dycha” Dycha i jego formacja zakończyli zamknięty etap kwalifikacji do prestiżowych zawodów po zaledwie jednym meczu.

Choć udział w zamkniętych kwalifikacjach do letniej odsłony Intel Extreme Masters wzięło szesnaście zespołów, osiem z nich drogę po awans rozpocząć musiało od tzw. Play-Inów. Połowie uczestników po potknięciu nie przysługiwała więc druga szansa w postaci drabinki przegranych. W gronie tym znalazły się m.in. Trident Clan, SKADE, K23, ale też ENCE.

Międzynarodowa formacja z Dychą w składzie poległa w pierwszym meczu przeciwko Movistar Riders. Dotkliwa porażka na dwóch, dość łatwo oddanych mapach była więc zarówno pierwszym, jak i ostatnim pojedynkiem ENCE na drodze po potencjalny awans. Jeźdźcy wspięli się natomiast szczebel wyżej, ogrywając w dodatku FURIĘ Esports. Od zgarnięcia biletu dzieli ich tylko jeden triumf.

ENCE 0:2 Movistar Riders – Overpass 11:16; Train 8:16

Z rozgrywkami pożegnało się nie tylko ENCE, ale również Trident Clan, SKADE i K23. FURIA Esports oraz FaZe Clan rywalizację o miejsce w głównym turnieju kontynuować będą natomiast w drabince przegranych.

Całkiem nieźle radzi sobie z kolei Mateusz “mantuu” Wilczewski i jego OG. Zespół Polaka zabłysnął w pierwszym spotkaniu, zrzucając do dolnego drzewka FaZe Clan. Zrobił to zresztą w sposób kontrolowany – na zaledwie dwóch mapach. To właśnie ekipa Wilczewskiego stawi czoła Movistar Riders w walce o awans na główne zawody.

OG 2:0 FaZe Clan – Nuke 16:13; Mirage 16:8

Promocję z zamkniętych kwalifikacji na Intel Extreme Masters Summer uzyskają trzy zespoły. Te zasilą listę uczestników, która zamknie się na szesnastu formacjach. Udział w zawodach zagwarantowany ma już Michał „MICHU” Müller i jego Evil Geniuses.

Polskie formacje nadal posiadają ponadto szansę awansu na Intel Extreme Masters Summer. Wszystko za sprawą ESL National Championships. Do triumfatorów “pucharu zdobywców pucharów” trafi bowiem ostatni bilet na zawody. Istnieje więc szansa, że mistrzowie Polski dołączą do MICHA. ESL NC Global odbywać się będą od 25 do 30 maja. Z uwagi na wciąż trwające EMP nie znamy jeszcze polskiego przedstawiciela.

Intel Extreme Masters Summer zaplanowane jest natomiast na okres od 3 do 16 czerwca. W puli nagród ulokowano 250 tysięcy dolarów.

Choć Dycha nie wystąpi na Intel Extreme Masters Summer, jego zespół wciąż ma szansę, aby uzyskać awans na zawody być może nawet ważniejsze. ENCE stanie bowiem dziś do walki o promocję na turniej z cyklu majorowego – FLASHPOINT 3.

Fot. Good Game League / Maciej Kołek
Tagi:
Dycha ENCE Intel Extreme Masters Summer mantuu MICHU OG
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze