Dycha w gronie najlepszych graczy na świecie – ESPORTÓWKA

29.07.2021, 08:31:22

W jakiej kategorii Paweł „Dycha” Dycha wyróżnia się na tle międzynarodowej konkurencji? Co miał do powiedzenia Łukasz „puki style” Zygmunciak po jednym z najbardziej bolesnych meczów ostatnich lat? Jak Wiktor „TaZ” Wojtas wspomina świętej pamięci Antonio „cyxa” Daniloskiego? W czym tkwi tajemnica wahania formy Jacoba „Pimpa” Winneche? Zapraszamy do ESPORTÓWKI.

Dycha w gronie najlepszych na świecie

Redakcja HLTV.org podsumowuje półrocze przeróżnymi zestawieniami. Rankingów pojawiło się już wiele – w większości przoduje rzecz jasna boski Ukrainiec co zowie się s1mple. Ale i dla Polaka znalazło się miejsce wśród najlepszych. Paweł „dycha” Dycha reprezentujący międzynarodowy kolektyw z ENCE na przestrzeni ostatniego półrocza rewelacyjnie odnajdywał się z pistoletem w ręku. Tylko ZywOo, Ax1Le i Spinx mogą pochwalić się w tej kategorii lepszymi wynikami.

Cholera, pięknie widzieć NiKo za plecami Polaka.

Przykry rekord pukiego

GG, Illuminar Gaming. Trzeba wziąć to na klatę i życzyć jak najlepszego rezultatu ekip z Ultraligi na European Masters. Na pewno będę oglądać i kibicować! A teraz trochę odpoczynku, bo łeb boli niesamowicie, jak po kazdej BO5 – ale ta wyjątkowo długa była. GG jeszcze raz i GL dla każdego – podsumował Łukasz “puki style” Zygmunciak po prawdopodobnie największej porażce ostatnich lat.

Przypomnijmy, że odkąd K1CK dołączyło do Ultraligi, nie opuściło żadnego finału – raz zgarniając nawet tytuł mistrza. Do wczoraj. Porażka z Illuminar Gaming sprawiła, że reprezentanci portugalskiej organizacji zakończyli szósty sezon Ultraligi na miejscu piątym. Nie zagrają tym samym na European Masters.

Dla samego puki style’a to cios ogromny. Zygmunciak od początku istnienia Ultraligi każdorazowo kończył Ultraligę w gronie najlepszej trójki. To samo tyczyło się innych rozgrywek krajowych pokroju Trinity Force Pucharu Polski, ESL Mistrzostw Polski, Pucharu Polski Cybersport czy Polskiej Ligi Esportowej.

POLSAT GANG

Mówią o nich wiele – szczególnie na przestrzeni ostatnich dni. Oni niezmiennie wychodzą jednak przed kamery, stają przed mikrofonem i opowiadają o najlepszym League of Legends w kraju. I to się szanuje.

FalleN trafił do szpitala

Kamica nerkowa to nie przelewki. To prawdopodobnie przez nią Gabriel “FalleN” Toledo, a więc legenda brazylijskiej sceny esportowej, trafiła do szpitala. I zmaga się z niesamowitym bólem. Całe szczęście – “Brazil blood very strong”, jak napisał Jarosław “pashaBiceps” Jarząbkowski. 

Jedenaście lat minęło, żal pozostał

Był jednym z największych talentów nie tylko niemieckiej, ale światowej sceny Counter-Strike’a w ogóle. Kariera rozwijała mu się niezwykle prężnie. Wraz z mousesports zdobywał mistrzowskie tytuły Intel Extreme Masters, KODE5 czy GameGune. Z wielkich finałów kilka razy eliminował “Złotą Piątkę”.

Zginął w wieku 20 lat – w drodze na to, co najbardziej kochał – LAN-a. W 2010 roku Antonio „cyx” Daniloski uczestniczył w wypadku samochodowym, po którym świat CS-a nie był już taki sam. I choć od tego momentu minęło jedenaście lat – społeczność wciąż go pamięta. 

11 lat temu… straciliśmy jeden z największych talentów w historii CSa. Zawsze był sobą, uśmiechnięty i z klasą, nawet kiedy jego kariera rozkwitała z niesamowitą prędkością.. nie odbiło mu – wspomina cyxa Wiktor “TaZ” Wojtas. – Pamiętam rozkminy o graniu w jednym zespole – cofa się do przeszłości.

Ostatnim turniejem cyxa okazało się GameGune 2010, podczas którego mousesports nie wspięło się jednak na podium. Tego samego roku Myszki wygrywały jednak europejskie finały Intel Extreme Masters, ESL Pro Series Germany, a także cieszyły się z wicemistrzostwa Arbalet Dallas.

Nie liczą się kilogramy. Liczy się podejście

Gruby Pimp nie był lepszy niż chudy Pimp. To bzdura, którą niektórzy próbują przeforsować. Gruby Pimp był bardziej oddany celowi i pracował ciężej nad swoimi umiejętnościami w CS:GO niż chudy Pimp – to klucz do zrozumienia pewnych rzeczy! – otworzył się na Twitterze Jacob „Pimp” Winneche.

Najlepiej grało mi się w CS-a, gdy chudłem. Nigdy nie byłem bardziej pewny swoich umiejętności – dodał.

Z uprzejmości więc – jeden z drugim – może przestańcie pieprzyć głupoty?

Fot. Good Game League / Maciej Kołek

Tagi:
Avahir cyx ESPORTÓWKA FalleN pashaBiceps Pimp Polsat Games Puki style TaZ Ultraliga
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze