Dwóch Polaków w teamie i to nawet nie Vander i Amazing. iBO dołącza do drużyny Erdote

13.12.2020, 01:41:06

Dwóch Polaków w teamie. Erdote i iBo prawda? Otóż prawda, bo na krótko po ogłoszeniu dotyczącym przenosin byłego wspierającego Vodafone Giants do francuskiego beniaminika, poznaliśmy również kolejny nowy nabytek organizacji. Marcin „iBo” Lebuda opuścił K1CK Neosurf i w 2021 roku, zamiast w rodzimej Ultralidze, będzie rywalizować w LFL. Tym samym już teraz mamy pewność, że nad Sekwaną występować będzie co najmniej sześciu biało-czerwonych. 

Pełny demontaż AGO ROGUE został niedawno zakończony, więc najwyższy czas na kolejne etapy rozbiórki drugiego najlepszego rodzimego zespołu League of Legends. Kilka dni temu z organizacją oficjalnie pożegnał się Paweł „delord” Szabla, który w przyszłym roku będzie sprawować pieczę nad akademią Fnatic, a wczoraj walizki zaczął pakować również Marcin „iBo” Lebuda.

Uważany za jednego z najlepszych toplanerów w historii Polski Lebuda wraca na zagraniczną scenę po nieco ponad półtorarocznej przerwie. Na początku 2019 roku opuścił on Illuminar Gaming na rzecz hiszpańskiego Movistar Riders, jednak decyzja ta szybko okazała się błędem, a sam iBo wrócił do ojczyzny, by wspólnie z Rogue Esports Club zająć drugie miejsce w Ultralidze.

W finale drugiego sezonu UL iBo przegrał zresztą ze swoim nowym kolegom z zespołu – Robertem „Erdote” Nowakiem. Były wspierający devils.one również zdecydował się przyjąć ofertę francuskiego beniaminka, który pomimo awansu ewidentnie chce się uzbroić w zupełnie nowe siły. Aktualnie pewniakiem do wyjściowej piątki oprócz dwójki Polaków jest jedynie Hicham „Jaylink” Malki, który jako jedyny członek zwycięskiego rosteru drugiej dywizji przedłużył kontrakt z organizacją.

W Team BDS iBo zastąpi na topie Téo „Octomalusa” Bertiau. 21-letni Belg dołożył co prawda ważną cegiełkę do awansu swojego zespołu na najwyższy szczebel rozgrywkowy we Francji, jednak wiele wskazuje na to, że organizacja chce podjąć realną walkę o wyjazd na European Masters i znacząco podnosi jakość graczy, którzy będą reprezentować ich barwy w 2021 roku. Nie można wykluczyć, że pożegnani zostaną również Corentin „Chreak” Moreau i Ayoub „Azra” Chamakhi, czyli kolejno midlaner oraz leśnik francuskiej formacji.

Aktualny skład Team BDS prezentuje się w następujący sposób: 

  • Marcin „ibo” Lebuda
  • Hicham „Jaylink” Malki
  • Robert „Erdote” Nowak
  • Rafael „Dinep” Nunes (trener)

Fot. K1CK Neosurf

Tagi:
Erdote iBo LFL Team BDS
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze