Dwie polskie drużyny w TOP30? Kwestia czasu

Dwie polskie drużyny w TOP30? Kwestia czasu

06.04.2021, 13:21:36

Kolejna aktualizacja rankingu HLTV to kolejny spory awans krakowskiej Wisły. Podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego są już o krok od dołączenia do x-kom AGO w zaszczytnym gronie trzydziestu najlepszych drużyn na świecie. I ten krok to nie przesada, bo Polacy zajmują aktualnie 31. miejsce.

Najsłabszy lider ostatnich miesięcy

W czołowej dziesiątce rankingu HLTV nie doszło do żadnych przetasowań. Te będą jednak nieuniknione przy kolejnej aktualizacji, bowiem wtedy system rozda punkty za udział w kluczowych spotkaniach finałów ESL Pro League. Wszystko wskazuje na to, że wtedy też Natus Vincere spadnie z piedestału. I wiecie co? Bardzo dobrze.

Gra rosyjskiej paczki z ukraińską domieszką w ostatnich tygodniach wygląda jak nieśmieszny żart, a ciągłe eksperymenty czy to w prowadzeniu czy podstawowych piątkach na danych mapach dowodzą tylko, że w Na’Vi nie układa się za dobrze. Zaryzykujemy nawet stwierdzenie, że to najsłabszy lider rankingu w ostatnich miesiącach. I nawet obecność genialnego Aleksandra “s1mple’a” Kostylieva ich nie ratuje.

Czołowa dziesiątka rankingu wygląda następująco:

MiejsceDrużynaZmiana pozycji
1.Natus Vincere
2.Astralis
3.Gambit
4.Virtus.pro
5.Team Liquid
6.Team Vitality
7.Team Spirit
8.BIG
9.Complexity
10.FURIA

Rodzima ofensywa

Dużo ciekawiej wygląda sytuacja w gronie rodzimych formacji. Tu bowiem Wisła All in! Games Kraków coraz śmielej puka do drzwi czołowej trzydziestki zestawienia. Tak naprawdę do osiągnięcia celu powinien wystarczyć triumf w dzisiejszym spotkaniu z Fnatic, jednak znajdą się też pewnie drogi okrężne.

Dla Wiślaków awans na 31. pozycję w rankingu jest też osiągnięciem najwyższego miejsca w historii organizacji. Nie narzucamy jednak narracji, że to najlepsza Wisła w historii, bo już to robiliśmy. I coś nam podpowiada, że aby być konsekwentnym, musielibyśmy powtarzać ten cykl co tydzień czy dwa.

Dziesięć najlepszych polskich ekip w rankingu HLTV:

DrużynaMiejsceZmiana pozycji
23.x-kom AGO
31.Wisła All in! Games Kraków+4
46.Anonymo Esports
67.MAD DOG’S PACT-10
68.Izako Boars-5
76.Illuminar Gaming+4
77.Pompa Team+6
79.HONORIS+2
94.StylDunów-2
104.CLEANTmix-6

Fot. Wisła All in! Games Kraków / Łukasz Twardowski

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze