Dwie polskie drużyny w TOP30? Kwestia czasu

Dwie polskie drużyny w TOP30? Kwestia czasu

06.04.2021, 13:21:36

Kolejna aktualizacja rankingu HLTV to kolejny spory awans krakowskiej Wisły. Podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego są już o krok od dołączenia do x-kom AGO w zaszczytnym gronie trzydziestu najlepszych drużyn na świecie. I ten krok to nie przesada, bo Polacy zajmują aktualnie 31. miejsce.

Najsłabszy lider ostatnich miesięcy

W czołowej dziesiątce rankingu HLTV nie doszło do żadnych przetasowań. Te będą jednak nieuniknione przy kolejnej aktualizacji, bowiem wtedy system rozda punkty za udział w kluczowych spotkaniach finałów ESL Pro League. Wszystko wskazuje na to, że wtedy też Natus Vincere spadnie z piedestału. I wiecie co? Bardzo dobrze.

Gra rosyjskiej paczki z ukraińską domieszką w ostatnich tygodniach wygląda jak nieśmieszny żart, a ciągłe eksperymenty czy to w prowadzeniu czy podstawowych piątkach na danych mapach dowodzą tylko, że w Na’Vi nie układa się za dobrze. Zaryzykujemy nawet stwierdzenie, że to najsłabszy lider rankingu w ostatnich miesiącach. I nawet obecność genialnego Aleksandra “s1mple’a” Kostylieva ich nie ratuje.

Czołowa dziesiątka rankingu wygląda następująco:

Miejsce Drużyna Zmiana pozycji
1. Natus Vincere
2. Astralis
3. Gambit
4. Virtus.pro
5. Team Liquid
6. Team Vitality
7. Team Spirit
8. BIG
9. Complexity
10. FURIA

Rodzima ofensywa

Dużo ciekawiej wygląda sytuacja w gronie rodzimych formacji. Tu bowiem Wisła All in! Games Kraków coraz śmielej puka do drzwi czołowej trzydziestki zestawienia. Tak naprawdę do osiągnięcia celu powinien wystarczyć triumf w dzisiejszym spotkaniu z Fnatic, jednak znajdą się też pewnie drogi okrężne.

Dla Wiślaków awans na 31. pozycję w rankingu jest też osiągnięciem najwyższego miejsca w historii organizacji. Nie narzucamy jednak narracji, że to najlepsza Wisła w historii, bo już to robiliśmy. I coś nam podpowiada, że aby być konsekwentnym, musielibyśmy powtarzać ten cykl co tydzień czy dwa.

Dziesięć najlepszych polskich ekip w rankingu HLTV:

Drużyna Miejsce Zmiana pozycji
23. x-kom AGO
31. Wisła All in! Games Kraków +4
46. Anonymo Esports
67. MAD DOG’S PACT -10
68. Izako Boars -5
76. Illuminar Gaming +4
77. Pompa Team +6
79. HONORIS +2
94. StylDunów -2
104. CLEANTmix -6

Fot. Wisła All in! Games Kraków / Łukasz Twardowski

Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze