Dwie dogrywki, show siuhego i triumf mouz NXT na inaugurację WePlay Academy League

20.07.2021, 02:13:28

Choć nie obyło się bez problemów, to ostatecznie reprezentanci akademii mousesports mogą być zadowoleni z wyniku premierowego meczu w ramach pierwszego sezonu WePlay Academy League. Młodzi gniewni grający pod banderą niemieckiej organizacji po dwóch dogrywkach uporali się z Fnatic Rising, a prawdziwy koncert zafundował nam Kamil „siuhy” Szkaradek, który na przestrzeni całego Vertigo pokazywał się z iście fenomenalnej strony. 

Osiem ekip złożonych z młodych talentów ruszyło do walki w premierowym sezonie WePlay Academy League. O cztery miejsca na finałach LAN-owych rywalizować będą adepci BIG, FURII, mouz, NiP, VP, Fnatic, Astralis oraz Natus Vincere, a wśród nich znajdziemy oczywiście Kamila „siuhego” Szkaradka i Huberta „szejna” Światłego, którzy już po pierwszym dniu mogą cieszyć się z udanej inauguracji.

Zaledwie kilka godzin po ogłoszeniu składu akademii Fnatic świeżo upieczeni podopieczni brytyjskiej organizacji sprawdzili dyspozycję polskiego duetu. Faworytem były naturalnie młode „Myszki”, które już wcześniej mocno zaznaczyły swoją obecność podczas internetowych turniejów. I dla mouz NXT rzeczywiście wszystko rozpoczęło się świetnie, bo zdominowali końcówkę pierwszej połowy i wygrali pistoletówkę po zmianie stron, jednak Iulian „regali” Harjău docisnęli i doprowadzili do dogrywki.

A jak się okazało – dwóch dogrywek. W pierwszym doliczonym czasie gry mouz NXT miało jeszcze ogromne problemy z domknięciem mapy, jednak chwilę później wygrali oni cztery rundy z rzędu i przypieczętowali swój triumf. Formą indywidualną imponował przede wszystkim siuhy, kóry raz jeszcze udowodnił, że na Vertigo czuje się jak ryba w wodzie.

WePlay Academy League składać się będzie z dwóch etapów: fazy grupowej online, a także turnieju LAN-owego, który zbierze najlepsze formacje. Internetowa część zawodów odbywać się będzie od 19 lipca do 8 sierpnia i rozegra się w rytm formatu Round-Robin. Po dwumeczach BO1 na zasadzie każdy z każdym cztery czołowe formacje awansują do play-offów. Kolejne spotkania zostały zaplanowane już na dzisiejszy wieczór, najbliższym przeciwnikiem siuhego i szejna będzie FURIA Academy.

Harmonogram dzisiejszych zmagań w ramach WePlay Academy League: 

  • 18:00 – mouz NXT vs. FURIA Academy
  • 19:00 – fnatic Rising vs. VP.Prodigy
  • 20:00 – BIG Academy vs. Astralis Talent
  • 21:00 – Young Ninjas vs. NAVI Junior

Zwieńczenie turnieju zaplanowano na okres od 27 do 29 sierpnia. Zespoły zjadą do kijowskiej WePlay Esports Areny, aby powalczyć o lwią część z puli 100 tysięcy dolarów.

Fot. Izako Boars

Tagi:
Fnatic Rising mouz NXT siuhy szejn WePlay Academy League
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze