Dublet Wisły w barażach ESEA MDL. Dziś szansa na utrzymanie w lidze
CS:GO
Newsy
POLSKI ESPORT

Dublet Wisły w barażach ESEA MDL. Dziś szansa na utrzymanie w lidze

14.04.2020, 11:10:32

Chciałoby się powiedzieć – no wreszcie. Zastępczy skład Wisły All in! Games Kraków po przespaniu rundy zasadniczej doznał niezbędnego olśnienia. Zwycięstwa z TheDice i Primą może nie ozdobią pierwszych stron zagranicznych portali, jednak dla polskiej brygady są szczególnie cenne. Dziś wystarczy postawić ostateczny krok w kierunku utrzymania.

Miało nie być łatwo – i faktycznie nie było. Tezy nie potwierdza może jednostronna bitwa z TheDice, w której Wiślacy nie zdążyli się nawet spocić, jednak kolejne starcie idealnie się w nią wpisuje. 

Co możemy powiedzieć o spotkaniu z francuską bandą byłego reprezentanta EnVyUs? Szybkie, łatwe i mnóstwo innych epitetów obrazujących przebieg tej krótkiej gry. Gracze znad Sekwany na przestrzeni dwóch map uzbierali zaledwie jedenaście punktów, a ich głównym katem okazała się własna niedyspozycja. Dobrze, że niektórzy zawodnicy Wisły odłożyli na bok ewentualne niesnaski w tak ważnym dla drużyny momencie.

Problemów nie zabrakło, gdy na serwerze pojawili się Szwedzi reprezentujący sztandar Primy. Było gorąco, było emocjonująco, ale przede wszystkim było zwycięsko. I choć triumf nie przyszedł łatwo, to należy dziękować niebiosom, że udało uniknąć się walki w drabince przegranych. Ta nigdy nie zwiastuje szczęśliwego zakończenia.

Parafrazując klasyka – do utrzymania jeden krok. Krok najcięższy z dotychczasowych, a przy bezpośrednim porównaniu z poprzednimi, byłby dwumetrowym susem. Krok, przy którym nogę podstawi nam drużyna, bijąca na głowę wszystkie nadwiślańskie formacje. A to tylko lub jak kto woli aż wyspiarskie Endpoint.

Wraz z zawodnikami Wisły All in! Games Kraków do baraży ESEA MDL mieli przystąpić reprezentanci Illuminar Gaming. Zawirowania kadrowe spowodowały jednak, że polski skład zmuszony był zrezygnować z walki o utrzymanie i otworzyć się na nowe ścieżki boju o powrót do zaplecza ESL Pro League.

Dzisiejsze starcie pomiędzy Wisłą a Endpoint rozpocznie się punktualnie o godzinie 18:00. Transmisja będzie dostępna na oficjalnym kanale ESL Polska.

Fot. Wisła All in! Games Kraków