BLAST Rising rusza. Pierwszy dzień meczowy bez Polaków w akcji
CS:GO
Newsy

BLAST Rising rusza. Pierwszy dzień meczowy bez Polaków w akcji

04.05.2020, 15:58:26

BLAST Pro Series, ESL Pro League, ESL Road to Rio, nawet FLASHPOINT – to rozgrywki najwyższej klasy, w których regularnie obserwujemy najlepszych zawodników świata. Czas rozpocząć jednak projekt skierowany do zespołów z zaplecza rankingu. Czas na BLAST Rising.

W rozgrywkach współorganizowanych przez BLAST i fantasyexpo śledzić będziemy dwie drużyny z Polski. Mowa o AVEZ Esport i x-kom AGO. W gronie uczestników widzimy ponadto Filipa „tusoNa” Tudeva  z Teamu Secret. Na start meczów z udziałem Polaków będziemy musieli jednak jeszcze poczekać.

Rozgrywki dla wschodzących gwiazd zainauguruje bowiem walka w grupie A. Do akcji wkroczą dziś reprezentanci ALTERNATE aTTaX, Salamander, Tricked Esport i Endpoint. Najwyżej notowaną ekipą z towarzystwa jest ostatnia z nich. Gracze broniący barw brytyjskiej organizacji pochwalić mogą się czterdziestą pozycją w światowym rankingu prowadzonym przez redakcję HLTV.org.

Biało-czerwoni na serwerze zameldują się dopiero we wtorek. To piątego maja do rywalizacji stanie bowiem skład x-kom AGO. Jastrzębie o awans do fazy pucharowej zagrają z Vodafone Giants, Nordavind, a także najlepiej punktowaną ekipą turnieju – HAVU.

W jednym koszyku znaleźli się z kolei gracze AVEZ Esport i Team Secret tudsoNa. Stawkę w ich zbiorze dopełniają zawodnicy Heretics i sAw.

Harmonogram BLAST Rising na dziś:

  • 17:00 – ALTERNATE aTTaX vs Tricked
  • 18:15 – Salamander vs Endpoint
  • 19:30 – ALTERNATE aTTaX vs Salamander
  • 20:45 – Tricked vs Endpoint
  • 22:00 – Endpoint vs ALTERNATE aTTaX
  • 23:15 – Salamander vs Tricked

BLAST Rising będzie niesamowitym przeżyciem dla fanów esportu oraz graczy, którzy wezmą w nim udział. Formuła turnieju jest tak ułożona, by zapewnić wiele emocji już od pierwszych meczów po sam finał. Mieszanka drużyn z różnych poziomów HLTV doda pikanterii. Nieco słabsze zespoły  będą mogły powalczyć z tymi najlepszymi, co może przynieść wiele niespodzianek i zwrotów akcji – mówił współtwórca fantasyexpo, Krzysztof Stypułkowski, zapowiadając projekt. Już dziś przekonamy się, czy projekt będzie faktycznie aż tak elektryzujący.

Pojedynki rozpoczną się o godzinie 17:00. Transmisja prowadzona będzie na oficjalnym kanale BLAST-a.

Fot. BLAST Rising / fantasyexpo