Jak wygląda droga Polaków po potencjalny triumf w Nine to Five?

12.12.2020, 16:06:14

Cztery z dwunastu zespołów w play-offach Nine to Five stanowią formacje z Polski. Jak poszczęściło się biało-czerwonym podczas losowania? Kiedy zobaczymy pierwsze starcie krajowych sekcji? Czy istnieją szanse na polsko-polski finał?

Iluminar Gaming, Wisła All in! Games Kraków, AVEZ Esport i Actina PACT – oto sekcje, które przebrnęły przez fazę grupową siódmego sezonu Nine to Five. Biało-czerwone składy etap ten zresztą zdominowały, stawiając dwie formacje na samym szczycie tabeli. Tylko Izako Boars z grona polskich ekip nie przebrnęło przez format szwajcarski. Dziki poległy we wszystkich z trzech meczów.

Jedna trzecia miejsc w play-offach międzynarodowych rozgrywek to dla Polski mimo wszystko rewelacyjny wynik. Istotne będzie teraz przebrniecie przez kolejnych rywali, by śladami Białej Gwiazdy z poprzednich sezonów cieszyć się z obecności w finale.

Już na inaugurację zmagań otrzymamy derby kraju, w których Illuminar Gaming podejmie Actinę PACT. Szykuje nam się więc powtórka z rozrywki, jaką był wielki finał Polskiej Ligi Esportowej. Po jednym z najbardziej emocjonujących meczów na lokalnym podwórku ze zwycięstwa cieszyli się wówczas podopieczni Vincenta „VinSa” Jozefiaka. Tym razem triumfator nie otrzyma jednak pucharu. Zdobędzie natomiast promocję do ćwierćfinału, w którym na biało-czerwonych czekają już gracze Cloud9.

Dwie pozostałe ekipy z Polski trafiły do dolnej części drabinki. Wisła Kraków i AVEZ Esport potencjalnie mogą trafić na siebie jednak dopiero w półfinale. Najpierw Biała Gwiazda stawi czoło Dignitas, a Ośmiornice staną naprzeciwko K23. Wygrane dadzą im promocję do ćwierćfinałów, w których obecność zgłaszają już zaproszeni przez organizatorów gracze Gambit Eports oraz Endpoint Teamu.

Jak widać, szanse na polski finał istnieją. Równie dobrze w meczu o złoto możemy nie zobaczyć żadnej formacji znad Wisły. Zespoły pokroju Gambit Esports, forZe czy Endpoint Team niejednokrotnie przecież napsuły Polakom krwi.

Mecze pierwszej rundy play-offów Nine to Five:

  • Illuminar Gaming vs. Actina PACT
  • ex-ETHEREAL vs. x6tence
  • Wisła Kraków vs. Dignitas
  • AVEZ Esport vs. K23

Potencjalni rywale Polaków w ćwierćfinałach Nine to Five:

  • Actina PACT / Illuminar Gaming vs. Cloud9
  • Wisła Kraków vs. Gambit Esports
  • AVEZ Esport vs. Endpoint Team

W puli nagród turnieju ulokowano 50 tysięcy dolarów i garść punktów w światowym rankingu. Smak finału Nine to Five nie jest obcy choćby graczom Białej Gwiazdy. Wisła ma przecież na koncie zarówno mistrzowski tytuł, jak i srebrne medale cyklu. Play-offy wystartują 14 grudnia.

Fot. Illuminar Gaming / Maciej Kołek
Tagi:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze